Karatistka Eva Lálová z královéhradeckého Spartaku, která byla vyhlášena Sportovní nadějí města Hradce Králové za rok 2009, se na mistrovství Evropy juniorů a kadetů v tureckém Izmiru umístila na bodované sedmé příčce v kategorii kumite juniorek do 53 kg, čímž dosáhla třetího nejlepšího výsledku české výpravy.

Lepší byli pouze bronzoví medailisté Matěj Cvrk z Karate Vision Praha v kumite dorostenců nad 70 kg a Veronika Mišková z Šin-mu Hodonín v kata juniorek.
Česká republika obsadila na šampionátu se ziskem 225 bodů dvacátou pozici. S převahou zvítězilo domácí Turecko (2550 bodů) před Francií (1800) a Itálií (1575).

Loňská mistryně České republiky Lálová postupně porazila soupeřky z Lotyšska a Anglie, v dalším kole a repasáži následně nestačila na závodnice z Belgie a Walesu. Eva Lálová v současné době bojuje v lize žen za královéhradecký Spartak, který obhajuje prvenství z předchozích tří let. (kg, ld)