Členka hradeckého ligového týmu SK Karate Spartak Petra Peceková se stala první českou karatistkou, která kdy vybojovala zlatou medaili v kumite na mistrovství Evropy. Šampionát starého kontinentu se konal počátkem května v Bratislavě.

 

Historický triumf

Peceková, jež v letošním roce v hradeckém klubu hostovala z Karate Vision, ve finále kategorie kumite žen do 60 kilogramů porazila Vildan Doganovou z Turecka jednoznačně 6:1 na body, a získala tak pro českou výpravu jedinou medaili z letošního mistrovství Evropy. Zlatá medailistka se na šampionát připravovala také v Hradci Králové, kde pod vedením hlavního trenéra Karate Spartak Kamila Guzka absolvovala technickou průpravu a trénink zápasové koncentrace.

 

Smůla Chmelaře

Kromě Pecekové reprezentovali Českou republiku v Bratislavě další tři závodníci z Hradce Králové – Michal Chmelař (SKK) a Radka Krejčová s Lukášem Polzerem (oba Karate Spartak). V kategorii kumite mužů do 70 kilogramů si výborně vedl Michal Chmelař. Bohužel jeho soupeř v prvním kole po inkasování tvrdého úderu nemohl kvůli zranění pokračovat v zápase, což pro Chmelaře znamenalo diskvalifikaci. Lukáš Polzer v kumite do 60 kilogramů porazil před limitem domácího borce Petera Vargu, v dalším kole však nestačil na Danila Domdjoniho z Chorvatska.

Družstvo deváté

Hned ve třech kategoriích startovala Radka Krejčová. V kumite žen nad 60 kilogramů se probojovala do druhého kola, v kumite žen bez rozdílu hmotnosti sítem prvního kola neprošla a v kumite týmů spolu s Petrou Pecekovou a Zuzanou Linhartovou z Českých Budějovic obsadily deváté místo. Český tým mohl vybojovat i lepší umístění. Utkání repasáže proti Slovinsku skončilo 1:1. Jediný bod pro naše barvy zajistila Krejčová, Linhartová prohrála a Peceková remizovala, když o vítězství přišla pouhých deset sekund před koncem. Musely rozhodnout body jednotlivých zápasů a skóre hovořilo pouze o jediný bod pro soupeřky.

Pořadí ME – kumite ženy do 60 kilogramů: 1. Peceková (Česká republika), 2. Doganová (Turecko), 3. Fajkowská (Polsko) a C. V. Cabanasová (Španělsko).