Titul mistryně České republiky získala Ivana Guzková v kategorii kumite ženy do 68 kilogramů. Prvenství obhájila i Barbora Bukáčková, která přestoupila mezi juniorky a ovládla kategorii kumite nad 59 kg. Třetí zlato putovalo do Hradce zásluhou Gallena Patersona, jenž vyhrál soutěž kata mladších žáků do jedenácti let.

Svěřenci trenéra Kamila Guzka excelovali i v Lize kumite družstev, kde tradičně neměl konkurenci tým žen, který i s Radkou Krejčovou v sestavě obhájil ve finálovém turnaji loňský triumf. Do Final Four postoupili i muži, kteří ale nakonec skončili čtvrtí. Stejně dopadli i junioři.

Naopak SK Karate Spartak Hradec Králové vybojoval medailová umístění ve zbylých mládežnických kategoriích. Týmy juniorek, dorostenců i dorostenek se umístily na bronzových pozicích.

V závěru roku hradečtí závodníci absolvovali ještě jeden turnaj ve Slaném, jenž sloužil jako příprava na lednový výjezd do Itálie na Turnaj Trofeo Castello.
Závodní činnost klubu SK Karate Spartak podporuje Statutární město Hradec Králové a Královéhradecký kraj.

Výsledky karatistů Spartaku Hradec na MČR a finále Ligy 2015 – 1. místo: Ivana Guzková (kumite ženy do 68 kg), Barbora Bukáčková (kumite juniorky nad 59 kg), Gallen Paterson (kata mladší žáci do 11 let); 2. místo: Jan Boháč (kumite muži U21 do 78 kg), Jana Vrbatová (kumite ženy U21 nad 60 kg), Jan Malý (kumite junioři do 55 kg); 3. místo: Petr Felcman (kumite muži do 67 kg), Andrea Žáková (kumite ženy do 68 kg), Andrea Žáková (kumite ženy U21 nad 60 kg), Blade Paterson (kumite junoři do 61 kg), Tibor Malinský (kumite dorostenci nad 70 kg).

Konečné výsledky Spartaku v Lize kumite družstev 2015: ženy 1. místo, muži 4. m., juniorky 3. m., junioři 4. m., dorostenky 3. m., dorostenci 3. místo.

(ld)