Nejvýše dokráčela Karolína Muchová na grandslamovém turnaji v roce 2021, kdy se na Australian Open dostala až do semifinále. Do čtvrtfinále turnajů velké čtyřky se dostala olomoucká rodačka počtvrté, na francouzské antuce jde o vůbec první účast mezi osmi nejlepšími.

„Je to super v tom, že jsem stále věřila, že se mi povede dostat zpátky. Od začátku sezony jsem se cítila, že se do toho dostávám a že se má hra postupně zlepšuje. Celkově se cítím na kurtu komfortněji, sebevědoměji a stává se ze mě lepší hráčka. Všechno klape a jsem ráda, že jsem teď na dobré vlně,“ říká Muchová.

Česká tenistka Marie Bouzková
Donašečka Bouzková? Nesportovní gesto, shodují se fanoušci. Češka se ovšem brání

Soupeřkou Muchové v boji o semifinále bude Ruska Anastasia Pavljučenkovová. Rodačka ze Samary je sice momentálně na 333. místě ženského žebříčku WTA, její dovednosti jsou ale o mnohem větší, než napovídá její aktuální pozice. Ruská tenistka totiž bojuje od začátku minulé sezony se zraněným kolenem. Pavljučenkovová má navíc pařížský grandslam ráda, v roce 2021 zde podlehla ve finále Barboře Krejčíkové, což je dodnes jejím maximem ve dvouhrách.

Zdroj: Youtube

„Je to velmi dobrá hráčka, šikovná a má hodně síly. Myslím, že to bude skvělý zápas. Budu muset hrát svůj nejlepší tenis, abych se jí vyrovnala,“ uvědomuje si Muchová.

Vzájemná bilance pro Rusku

Poslední utkání české tenistky s Pavljučenkovovou je dva roky staré – ve třetím kole Wimbledonu vyhrála Muchová 7:5, 6:3. Ve vzájemných zápasech ale má navrch Ruska, která dvakrát zvítězila.

Jednatřicetiletá Pavljučenkovová je nejníže postavenou čtvrtfinalistkou Roland Garros v open éře. Ruská hráčka si neodpustila rýpavý vzkaz na adresu pořadatelů Wimbledonu. Minulý rok nesměli na britském grandslamu kvůli vojenské invazi Ruska na Ukrajině nastupovat ruští a běloruští tenisté, v letošním už to ale jde.

Česká jednička Jiří Lehečka vypadl na pařížském grandslamu ve 2. kole
Role favorita Lehečkovi (zatím) nesedí. Pár dní mě to bude asi prohánět, přiznal

Slabé žebříčkové postavení Pavljučenkovové ale znamená, že by se na velký turnaj mohla dostat pouze přes divokou kartu. „Myslíte, že poté co se dělo minulý rok, přede mě natáhnou červený koberec? Pro mě letos žádná travnatá část sezony není,“ řekla Pavljučenkovová.

Souboj české tenistky o semifinále začíná v úterý od 11 hodin.