Zápas, který nepřinesl výhru, přesto si z něj basketbalistky Kary mohly odnést řadu ponaučení. Taková byla bitva 9. kola Chance ŽBL, ve které se hráčky Trutnova představily na palubovce Chomutova, tedy soupeře, na něhož se případným vítězstvím mohly co do počtu výher v sezoně dotáhnout.

Zatím posledním domácím utkáním Kary v této sezoně byl nepovedený duel s Ostravou. Proti Hradci Králové by trutnovské hráčky rády předvedly mnohem lepší výkon.
Potají sledovala Shaquilla O’Neala, teď se Gaislerová těší na východočeské derby

Nestalo se. Hostující tým naprosto prováhal úvod utkání. Levhartice do boje vstoupily bodovou šňůrou (8:0) a rozdílem osmi bodů vyhrály i první čtvrtinu. V poločase už Severočešky vedly o 13, deset minut před koncem dokonce é 17 bodů. „Musím náš tým pochválit, zápas nezabalil a bojoval až do konce,“ pronesl po utkání šéf trutnovské střídačky Michal Martišek. Měl pravdu. Jeho svěřenkyně totiž závěrečnou desetiminutovku ovládly výsledkem 24:10 a nechybělo moc, aby ze zápasu odešly jako vítězky.

Sedmnáctiletá lotyšská reprezentantka Raina Tomašicka byla s 19 body nejlepší střelkyní Kary Trutnov v Chomutově. Foto: Jan Bartoš

Chance ŽBL, 9. kolo

Levhartice Chomutov - Kara Trutnov 79:76 (20:12, 41:29, 69:52). Body: Pollard 23, Krejzová 19, Kadlecová 11, Bartoňová 10 (10 asistencí), Satoranská 8, Fučíková 4, Kovtun a Ceralová 2 - Tomašicka 19, Kozumplíková 15, Fisher 12 (11 doskoků, 4 bloky), Gaislerová a Malcolm 11, Borsová 5, Finková 2, Šafránková 1. Rozhodčí: Vávrová, Peterková, Znamínko. Fauly: 17:15. Trestné hody: 14/12 - 14/13. Trojky: 3:9. Diváci: 113.

Basketbalistky KaryBasketbalistky KaryZdroj: Jan BartošDivácky atraktivní partie nabídla vedle skvělého závěrečného dramatu i několik zajímavých individuálních výkonů. Na straně domácího celku byla s třiadvaceti body nejlepší střelkyní Švýcarka Pollardová, jen o čtyři méně zaznamenala Krejzová a za zmínku stojí double-double Bartoňové, která si vedle deseti bodů připsala i deset asistencí.

V dresu Trutnova se nejvíc činila tradiční opora Tomašicka (19 bodů), dařilo se kapitánce Kozumplíkové (15) a podobným kouskem jako domácí Bartoňová se blýskla Fisherová, jež k dvanácti bodům přidala jedenáct úspěšných doskoků.

Východočeské derby hladce pro Hradecké lvice. Střelecky před fantastickou kulisou zářilo duo Zeithammerová & Effangová.
Nadvláda Lvic v derby trvá. Trutnov svým rivalkám podlehl po osmnácté za sebou

Kara má nyní za sebou zápasy se všemi svými soupeři. Vyhrát dokázala dvakrát, když k domácímu úspěchu se Strakonicemi přidala vítězství v hale Slovanky. V tabulce Východočeškám patří osmá pozice, další ligový duel odehrají až 3. prosince na palubovce USK Praha. Mezitím Karu čeká pohárové utkání v Poděbradech, hraje se tuto středu od 18.30.

Ohlasy trenérů

Jozef Rešetár, trenér Levhartic Chomutov: „Rozhodl první poločas a obzvlášť začátek zápasu, kdy jsme se dostali do vedení. Soupeř přesto nesložil zbraně a trojkami se dostal na dostřel. Věděli jsme přitom, že Trutnov střílí hodně trojek, přesto jsme mu umožnili, aby měl z tříbodové vzdálenosti jednatřicet střel.“

Michal Martišek, trenér Kary Trutnov: „Rozhodl náš katastrofální úvod. Celý první poločas jsme hráli hluboko pod naše možnosti. Byl zázrak, že jsme prohrávali jen o dvanáct bodů. Ve třetí čtvrtině přišla šňůra domácích hráček, které se dostaly do vedení o sedmnáct bodů. Přesto musím náš tým pochválit, zápas nezabalil, bojoval až do konce a výsledkem této snahy je konečný tříbodový rozdíl. Nejvíc mě mrzí, že v zápase, který skončí o tři body, prohrajeme na doskoky 47:30 a na body z druhých šancí prohrajeme o čtrnáct.“