Třiadvacetiletá rodačka z Hradce Králové naposledy ve dvouhře uspěla na konci září v Pekingu, kde došla do třetího kola. Pak vypadla po prvním zápase v Linci, Moskvě a letos i v Šen-čenu a na grandslamu Australian Open. V Melbourne to pro ní bylo zvlášť hořké vystoupení. Od krajanky Petry Kvitové dostala výprask 1:6, 0:6 a kurt v aréně Margaret Courtové opouštěla v slzách.

„Bylo to trapný. Nechtěla jsem plakat, ale to bylo úplně hrozný,“ uvedla tehdy v lednu po nevydařeném utkání.

V pondělí hodlala z krizového období vystoupit. V cestě ji stála o tři roky mladší Rybakinová, která je naopak ve formě. Před třemi týdny získala titul v Hobartu a na Australian Open vypadla ve třetím kole se světovou jedničkou Ashleigh Bartyovou.

I zápas se Siniakovou začala skvěle a česká tenistka její nástup nezachytila, po dvou ztracených podáních prohrávala už 0:4, až pak se prosadila, přesto na obrat bylo pozdě, první set ztratila v poměru 3:6. Druhá sada byla vyrovnaná, jenže 59. hráčka světového žebříčku WTA neudržela servis v klíčovém devátém gamu a Kazaška šla na servis za stavu 5:4 ve svůj prospěch.

„Nevzdávej to a hraj,“ povzbuzoval Siniakovou její otec a trenér v jedné osobě Dmitrij před poslední výměnou stran. Marně. Rybakinová zápas po 80 minutách zakončila esem.

Siniaková dál musí hledat cestu ze tmy. Pomoci by ji mohla čtyřhra, v níž se jí daří. Letos spolu s Barborou Krejčíkovou už získaly titul v Šen-čenu a na Australian Open byly v semifinále.