Jak již Hradecký deník nedávno informoval, zanedlouho zavítá do Hradce Králové běžecký podnik pro širokou veřejnost s názvem RunTour.

Letošní díl v krajské metropoli bude mít přívlastek „čarodějnický", jelikož se uskuteční přesně v sobotu 30. dubna.

Oblíbený seriál běžeckých nadšenců i zkušených závodníků letos čítá celkem deset zastávek v celé republice a Hradec Králové bude v pořadí druhou.

Termínová listina RunTour 2016
16. dubna – Č. Budějovice
30. dubna – Hradec Králové
28. května – Ústí nad Labem
11. června – Olomouc
16. července – Liberec
20. srpna – Plzeň
3. září – Ostrava
17. září – Brno
1. října – Praha
19. listopadu – Pardubice

RunTour patří mezi nejprestižnější tuzemské akce tohoto druhu, jeho nedílnou součástí je i propojení s charitativními účely.

V letošním roce půjde z každého startovného 50 korun na konto zrakově postižených lidí z Nadace Leontinka. Navíc Nadace České pojišťovny tuto částku po sezoně zdvojnásobí.

Hradecký díl bude obsahovat dva závody pro dospělé - na 5 a 10 kilometrů. Pro děti budou připraveny tratě na 500 a 1000 metrů.

Kapacita letošní hradecké RunTour je 1250 dospělých. K úternímu dni bylo zaregistrováno již 826 běžců, proto neváhejte a přihlaste se co nejdříve. Děti omezenou kapacitu nemají.

Hradecká RunTour - sobota 30. dubna
Program: závod dětí na 500 metrů (start v 10.30 hodin), závod dětí na 1000 metrů (start v 10.45 a v 11 hodin), závod dospělých na 5 kilometrů (start ve 12 hodin), závod dospělých na 10 kilometrů (start ve 13 hodin).

Registrace je možná na webových stránkách www.run-tour.cz, kde najdete i další informace o celé sérii či jednotlivém závodě.

Start, cíl i zázemí hradeckého závodu bude tradičně umístěno na Ulrichově náměstí, odkud běžci vyrazí k soutoku řek Orlice a Labe. Následně se po nábřeží a přes náměstí Svobody vrátí zpět.

RunTour je v první řadě rodinným seriálem, což prokazuje propojení děti versus dospělí. Například po doběhu nejmenších bude ve speciálních prostorách připraveno hlídání dětí, aby i nadšenci z řad rodičů mohli běžet svůj závod. V dětské hlídací zóně bude skákací hrad a další zábavné atrakce.

Letošní novinkou je rozdělení startu závodů jednotlivých kategorií mládeže. Pohromadě již nebudou startovat děti ve věku od 7 do 15 let, ale 7 – 11 let a 12 – 15 let. Každé dítě v cíli dostane medaili jako odměnu za doběhnutí. Závod poběží i nevidomé děti z Nadace Leontinka.