Tato kvalifikace se běžela jako Velká cena společnosti ELTODO a s přehledem ji ovládli králové posledních dvou ročníků říjnového překážkového vrcholu. Steeplechase cross country kategorie National Listed na 5800 metrů s celkovou dotací 200 tisíc korun vyhrál desetiletý hnědý valach Tiumen, v jehož sedle byl nestárnoucí žokej a zároveň trenér Josef Váňa starší (uprostřed). Reprezentant stáje Köi Dent svým výkonem naznačil, že je v dobré formě před říjnovou obhajobou triumfů ve Velké pardubické.

Na nejprestižnější závod kontinentu se kvalifikoval také hnědy valach Klaus (vlevo) s žokejem Jaroslavem Myškou. Za fenomenálním vítězem zaostal o krok, přestože ho měl ještě na začátku cílové rovinky za sebou…

„Bylo to pěkné, dneska jsem se dobře svezl. Po poslední překážce Tiumen krásně zrychlil a jsem rád, že jsme vyhráli tak kvalitně obsazený dostih,“ pronesl krátce po svém triumfu sedminásobný vítěz Velké pardubické Josef Váňa starší.

Dostihová sezona bude na pardubickém závodišti pokračovat v sobotu 10. září, kdy se bude konat mítink nazvaný Francouzský den.
Jeho vrcholem bude závěrečná čtvrtá kvalifikace na 121. Velkou pardubickou České pojišťovny, která se letos běží v neděli 9. října.