Basketbalistky hradeckých „lvic“ se ocitly na pokraji vyřazení. V úterý doma prohrály se Slavií (65:71) čtvrtfinálovou bitvu č. 3 a v sérii tak pustily do vedení Pražanky (1:2). Na truchlení ale není čas, dnes večer se v pražském Edenu hraje další zápas. „Musíme do toho jít se stoprocentním nasazením,“ nabádá kapitánka TEREZA KUTHANOVÁ.

Stejně jako v prvních dvou zápasech série jste měly horší úvod. Byla to jedna z věcí, na které trenérka upozorňovala? Abyste se zkusily chytit už od začátku. I v posledních utkáních základní části jste musely dotahovat. Čím to může být?
Trenérka nás na to neupozorňovala. Nevím, čím to je. Vypadá to, že jsme takové svázané. Chceme vyhrát, ale přitom nám to v úvodu svazuje ruce. Až postupně se do toho musíme dostat.

Předešlý duel v Praze, který jste vysoko prohrály, se vám nepovedl v obraně i v útoku. Musely jste nějak měnit taktiku? Nebo jste pokračovaly stejně?
Samozřejmě jsme po tom zápase měly pohovor. Snažily jsme se teď hrát víc zónu, občas to vyšlo, občas ne. Chtěly jsme být agresivnější v obraně, víc najíždět do koše a zlepšit doskok na obou stranách, což se ale úplně nepovedlo.

V minulém utkání jste se dostala na hranici 4079 bodů v ŽBL, což vás zařadilo na 14. místo v historickém pořadí. Víte o tom? Sledujete individuální statistiky?
V úterý gratulovali a já vůbec nevěděla, k čemu to je. (usměje se) Takže to úplně nesleduji. Ale není to o jednotlivcích, ale o týmu.

V sérii prohráváte 1:2 a když Slavia ve čtvrtek vyhraje, tak máte po sezoně. S čím do čtvrtého mače půjdete a co od něj očekáváte?
Musíme do toho jít se stoprocentním nasazením, protože jinak vyhrát nemůžeme. Musíme se také zaměřit na obranu obou Američanek, neboť to jsou jejich klíčové hráčky. Když je ubráníme, tak máme šanci. Ale pokud každá dá zase dvacet bodů, bude to hrozně těžké.