Mezi staršími dorostenci oba hradečtí zvítězili. Nejprve Mirek Tran ve váze do 65 kg vyhrál všechny své zápasy a po něm uspěl i Danek Karlíček v nejtěžší kategorii. Oba přítomným předvedli vynikající klání. Některé duely končily před časovým limitem na ippon. Jejich dobrá forma byla příslibem pro blížící se mezinárodní mistrovství Polska ve Wroclavi.

V žákovských kategoriích jediná dívka Adélka Frimlová skončila stříbrná, ale od polské reprezentantky dostala k. o. Daniel Pošík příjemně překvapil a oproti loňsku se úspěšnými zápasy probojoval až do finále. V něm již nestačil na polského reprezentanta, ale druhé místo je vynikajícím úspěchem.

Ostatní zápasníci nepostoupili sítem pavouka a neumístili se. Pro Myrona a Milana Charouse to byly úvodní závody a první zápasy, takže spíše sbírali zkušenosti.

Josef Golas, trenér karatistů G&G Hradec Králové: „Celkově náš klub společně s polskou reprezentací opět patřil k nejúspěšnějším, mezi devadesáti závodníky ze čtrnácti klubů jsme byli velice úspěšní. Poděkování patří nejen trenérovi, ale též řidičům i koučům Karlíčkovi a Kaupovi za pomoc, jejich čas a podporu našich malých zápasníků."   (ld)