Snad nikdo nemohl čekat takový průběh, natož výsledek. Basketbalistky trutnovské Kary v úvodním duelu série o třetí místo v úterý totálně zostudily domácí „lvice" a již v pátek mohou před vyprodaným hledištěm haly ZŠ Komenského slavit zisk bronzových medailí.

Jak o bronz
Série se hraje na dva vítězné zápasy. Druhý duel bitvy o bronzové medaile se uskuteční v pátek od 18 hodin v trutnovské hale ZŠ Komenského. Kdyby v něm domácí hráčky neuspěly, rozhodl by třetí zápas, jenž by byl na programu v úterý od 18.30 v Hradci Králové.

O 3. místo, 1. zápas: Sokol ZVU Strojírny Hradec Králové - BK Kara Trutnov 36:72.

„Lvice" v úterý totálně zkolabovaly. Na domácí palubovce dokázaly nastřílet pouhopouhých šestatřicet bodů, což patří spíše do kategorie žáčků.

„Podali jsme jeden z nejhorších výkonů v této sezoně. Prakticky zklamala každá hráčka, která nastoupila. Vůbec nám nevyšla střelba. Pět procent v úspěšnosti trojek, to jsme snad ještě nezažili. Naopak Trutnovu vycházelo téměř všechno. Na tento zápas chceme co nejrychleji zapomenout. Doufáme, že v pátek to bude z naší strany úplně jiné utkání," věří Miroslav Volejník, asistent hradecké trenérky Romany Ptáčkové.

„Vítězství nás velmi těší, ale musíme zůstat pevně nohama na zemi. Je si potřeba uvědomit, že je to teprve první krok a není ještě nic rozhodnuto," hlásil po utkání trenér Trutnova Jozef Rešetár, jehož potěšil fakt, že i v tak důležitém zápase mohl na hřiště poslat dorostenky.

Podruhé v sezoně Kara udržela soupeře pod padesáti nastřílenými body (prvně 
v Ostravě při vítězství 60:49 –  pozn. aut.). Že to ale bude 
v utkání o bronzové medaile, 
o tom se nikomu ani nesnilo.

Přesto má Trutnov na svém kontě jen první z potřebných dvou vítězství. Oba soupeři ve druhém zápase udělají maximum pro svůj úspěch a věrné trutnovské publikum se má v pátek na co těšit. Očekává se, že hala při ZŠ Komenského bude v pátek plná, zápas číslo „2" odstartuje v 18 hodin.

Kdo vyhraje tentokrát?