Jsem s vámi spokojen. Tuto větu adresoval Robert Kolman, sportovní ředitel královéhradeckého ženského cyklistického týmu RockMachine – Cyklomax Women, ke svým svěřenkyním po odjetí Tour de Feminin – závodu II. kategorie Světového poháru.

Etapový závod Tour de Feminin se letos znovu jel v okolí Šluknovského výběžku, v jeho průběhu cyklistky zamířily také do Polska a Německa. „Mezi osmnácti týmy jsme skončili na osmém místě, což hovoří o naší kvalitě. A to ještě nestartovala Eva Hubená, lídr našeho týmu, která stále bojuje s následky mononukleózy,“ říká Robert Kolman.

S rolí elitní závodnice se tak musela vypořádat třiadvacetiletá Alena Konečná. To se jí povedlo. V balíku 121 závodnic skončila na velmi slušné čtyřiadvacáté pozici. „Naším záměrem bylo skončit do dvacítky, ale Alena má bohužel ještě slabší časovku,“ uvedl sportovní ředitel hradecké stáje.

Ke všemu se při jízdě proti chronometru přidaly ještě technické potíže, a tak Konečná se do vysněné dvacítky neprodrala. „Přesto ukázala, že potenciál v sobě má. Pokud to jen trochu půjde, tak by měla vedle Kozlíkové a Sáblíkové startovat na mistrovství světa v německém Stuttgartu,“ přeje si šéf hradeckého týmu.

A jaký je další program RockMachine – Cyklomaxu? Šárka Vejvodová ze zúčastní etapového závodu horských kol v česko–polském pohraničí, zkraje srpna se opakuje mistrovství republiky v časovce a o týden později se některé cyklistky zúčastní mistrovství republiky v půlmaratonu Praha – Karlštejn.