Mezi vyvolenými figurují hned tři střelci Dukly Hradec Králové. Na trapu samozřejmě nemůže ve dvanáctičlenném startovním poli scházet olympijský vítěz David Kostelecký, mezi skeetaři se v elitní společnosti ocitli Jan Sychra a Leoš Hlaváček, stříbrní medailisté ze soutěže družstev z letošního ME na Kypru.

Největší pozornost poutá samozřejmě start Kosteleckého. Po olympiádě prožil nesmírně náročný program a všichni jsou zvědavi, v jaké formě do Běloruska přiletí. „David má za sebou rušné období. Coby olympijský šampion se účastnil různých akcí a besed. Přesto hodlá v Minsku uspět, absolvoval kvůli tomu i týdenní soustředění na střelnici v Bělehradě,“ prozradil oddílový trenér Václav Patrman. „Potrénoval prý podle představ, měl by být dobře připraven.“

O nejvyšší příčky bude usilovat také Jan Sychra, který tím hodlá částečně napravit nepříliš povedené olympijské vystoupení v Pekingu, kde skončil až šestnáctý. Navíc z loňska obhajuje stříbrnou medaili. V roce 2007 byl nad jeho síly v Bělehradě pouze Kypřan Achilleos. „Rád by tento výsledek zopakoval,“ potvrzuje Patrman.

Bez naděje na úspěch rozhodně není ani Leoš Hlaváček. O nestorovi českého skeetu je známo, že dokáže i ve čtyřiačtyřiceti letech odstřílet skvělý závod. „Leoš bezpochyby může překvapit. Snad se mu to povede,“ přeje si Patrman.