Největší hvězdou bude střelec pořádající Dukly Hradec Králové a olympijský vítěz z Pekingu David Kostelecký (na snímku), který na nedávném ME v Bělehradě získal stříbrnou medaili a zlato v soutěži týmů. ,,David se dostal do výborné psychické pohody. Strašně mě to těší, neměl to v této sezoně vůbec jednoduché. Snad mu forma vydrží co nejdéle,“ přeje si oddílový šéftrenér Radek Jančík.

Šampionátu se zúčastní téměř kompletní špička, pro niž se bude jednat o generálku na blížící se MS. Scházet bude pouze skeetař Jan Sychra, jenž v Bělehradě skončil nástřelem 121 terčů ve třetí desítce. ,,Honza držel vysokou výkonnost strašně dlouho a teď si potřebuje odpočinout. Přesto je výsledek z ME zkreslující. Vloni by mu podobný nástřel stačil na finále. Teď je důležité, aby se dal dohromady na mistrovství světa. Určitě se z toho oklepe, je to zkušený závodník,“ věří Jančík.

Program MČR – pátek: 12.00 – 18.00 trénink; sobota: 9.00 zahájení závodu skeet a trap (75 terčů); neděle: 9.00 dokončení závodu skeet a trap (50 terčů) + finále; pondělí: 9.00 závod double trap.

(kp)