Máte za sebou úvodní dva podniky Světového poháru. V Egyptě jste skončil čtvrtý, v Mnichově dvaatřicátý. Jaká panuje s těmito výsledky spokojenost?
V Egyptě to byl těžký závod v náročných podmínkách. Účasti ve finále si proto velmi cením. Více než o střílení to bylo o tom, aby vše člověk vydržel. V Mnichově se zase zrodily extrémně dobré výsledky. Zaznamenal jsem tam největší nástřel v této sezoně, ale na nejlepší to nestačilo. Jenom doufám, že podobné výsledky nebudou pravidlem. (směje se) Vítěz sestřelil všechny terče, druhý a třetí v pořadí minuli pouze jednou, což se vidí opravdu málokdy. S rozjezdem jsem ale spokojený.

V Mnichově vás o finále připravila nevydařená poslední položka, v níž jste dvakrát minul. Mrzelo to moc?
Ani ne. Cítil jsem už obrovskou únavu a věděl, že čím déle budu střílet, tím to bude horší. Do vrcholů sezony zbývají dva měsíce. Věřím, že se dostanu do optimální pohody a soustředím se pouze na střílení. Pořád ještě řeším věci, které řešit nejsem zvyklý.

Před časem jste říkal, že se ještě necítíte zcela fit…
Pořád nějakou únavu cítím. Po olympiádě jsem absolvoval strašně moc akcí, příprava tudíž byla nestandardní. Je tady navíc znát obrovská motivace soupeřů, kteří na olympiádě chyběli. Všem chtějí ukázat, že rovněž patří do špičky. Jsem ale v pohodě, ještě je přede mnou hodně závodů.

Určitě jste všude coby čerstvý olympijský vítěz středem pozornosti. Je to příjemné?
To jsou právě věci, na které si člověk musí zvykat. Lidé chtějí autogram a často i debatovat. Na střelbu vám pak schází větší klid. Je to zkrátka daň za úspěch. Doufám, že to už brzy pomine. Je jen dobře, že se letos ještě nestřílí o kvalifikační místo o olympiádu v Londýně. Příprava na další, mnohem důležitější sezonu, by už měla být klidnější.

Kateřině Neumannové jste asistoval u jejího prvního výstřelu z brokovnice. Jste prý dlouholetí kamarádi?
Vůbec jsem netušil, že tady bude. Známe se od olympiády v Atlantě. Vím, že tenkrát spadla při závodě z kola a na chodbě jsme o tom ještě společně s Honzou Sychrou debatovali. Od té doby jsme se mockrát neviděli. Až letos při vyhlášení nejlepších armádních sportovců a teď tady. Příjemně jsme si popovídali.