Nováček měl však velice těžký los. Teď se začne lámat chleba. Ví to i kouč Lubomír Peterka. „Hráli jsme s velice kvalitními soupeři. Kromě USK, kde jsme to měli dotáhnout do vítězného konce, se vesměs jednalo o silné týmy. Ať vzpomenu Děčín, Pardubice, Opavu nebo Nymburk. Potřebujeme už nějakou vzpruhu,“ burcuje.

Ta ve středu může přijít. Hradec se představí na palubovce Slunety Ústí nad Labem, která zatím překvapivě figuruje jen o jedinou příčku výše.

Co soudíte o Slunetě a jejich výkonech?
Vždycky měli velké ambice. Co vím, tak mají jisté problémy v sestavě. Doma třeba prohráli o bod s Kolínem. Každopádně do toho musíme jít s čistou hlavou. Kromě Nymburka a možná i Pardubic jsme schopni držet krok s každým. Těším se, protože konečně narazíme na přijatelnějšího soupeře.

Bral jste poslední vystoupení s Nymburkem jako užitečnou přípravu? Byl tenhle duel s českým obrem v něčem přínosný?
Neodehráli jsme špatný zápas. Neměli jsme problémy s návratem do obrany, dostali jsme jen patnáct bodů z rychlých protiútoků, což je proti týmu, jenž se pohybuje na mezinárodní scéně, slušná bilance. Mrzely samozřejmě některé ztráty, ale celkově to nebylo špatné. Bojovali jsme, i z hlediště jsem cítil, že to diváky bavilo.

Je těžké udržet tým na pozitivní hladině? Vloni jste de facto jen vítězili, nyní jste v opačné situaci…
Když se vyhrává, máte zákonitě větší energii a lepší náladu. Jsme nováček. Rozdíl mezi soutěžemi je opravdu propastný. Ne že bychom s tím počítali, ale věděli jsme, že vstup do soutěže i vzhledem k rozlosování, bude složitý.

Prohry se vždycky těžko koušou. Jak je hráči vstřebávají?
Někteří to nesou opravdu špatně. Byli jsme zvyklí vyhrávat. Kluky jsem na to připravoval. Říkal jsem, že pro nás bude půlka soutěže jakýmsi oťukáváním. Mám v kádru osm hráčů, kteří nastupovali ve druhé lize. Do toho počítám i Tomáše Hampla, jenž přišel ze čtvrté španělské ligy. Bojujeme, jak se dá.

Přál byste si nějakou posilu?
Jistá varianta tu existuje. Uvidíme. Náš tým se vyvíjí. Víme, kde nás tlačí bota. Rozhodně nechceme dopustit, abychom se ocitli v baráži. Cílem je skončit alespoň na jedenáctém místě. K panice zatím není důvod, měli jsme opravdu velice těžký los. Mrzí jen domácí porážka s USK, kde jsme pár minut před koncem vedli o jedenáct bodů. Škoda, že jsme to nezvládli, ale už je to pryč.

Zpět k Ústí. Mají v kádru tři Američany. Jsou nadprůměrní?
Nemají jen je. Hraje tam skvělý Pavel Houška, dále mají Steffela s Peckou. Ale na to nesmíme koukat. Záleží, jak ten zápas uchopíme my. Do sestavy se nám vrátí uzdravený Dušan Pandula, budeme sebevědomější a věřím, že to na palubovce ukážeme.

Kooperativa NBL: Královští sokoli - ČEZ Basketball Nymburk.
Nymburk potvrdil extratřídu