Člen italského týmu JD Motosport chce složit reparát za nevydařený úvod sezony ve francouzském Pau. Osmnáctiletý jezdec totiž první závod na městském okruhu nedokončil kvůli kolizi při předjížděcím manévru, cílem druhé jízdy projel až třináctý.

„Chci samozřejmě nevydařený úvod napravit. Po absolvování maturity ze mě spadlo psychické napětí a můžu se plně soustředit na závodění. Připravený jsem dobře a do Valencie se těším,“ řekl těsně před odjezdem na Pyrenejský poloostrov Josef Král.

Neskrývá, že okruh Ricardo Tormo patří k jeho oblíbeným. „Trať znám výborně ze závodů světového finále Formule BMW i ze zkušebních jízd. To je velké plus. Při loňském podzimním testování jsem tam dokonce zajel světový rekord dvoulitrových vozů. Tým má dostatek potřebných dat k ideálnímu nastavení vozu. Z mého pohledu je nejdůležitější, že na široké trati se dát dobře předjíždět,“ vyjmenoval kladné body Josef Král.

Na otázku, jakou strategii do závodu zvolí, talentovaný pilot odpověděl: „Bude záležet na výsledcích kvalifikace a také na počasí. Doufám, že bude horko. Čím větší, tím lepší. V těchto podmínkách dokážu držet velké tempo déle než můj největší konkurent Leimer, jenž opotřebuje pneumatiky o hodně dřív. Mojí jistotou jsou dobré starty. Jestliže budu stát v první řadě, šance na úspěch jsou značné. Vše se ale bude odvíjet od více okolností. Věřím, že se s nimi vypořádám co nejlépe a získám první body.“