Závody na Silverstonu, které se tradičně konají v rámci Velké ceny Velké Británie vozů formule 1, se vyznačují nepopsatelnou atmosférou. Ačkoli předpověď slibuje rozmarné počasí, nic to nemění na výjimečnosti nadcházejícího víkendu.

Jedním z hlavních důvodů bude nová konfigurace okruhu. Už vloni došlo k výrazné změně tvaru mezi zatáčkami Abbey a Brooklands. Organizátoři za Abbey vybudovali vnitřní sekci se zatáčkami Farm, Village, The Loop, Aintree a rovinkou Wellington. Pro letošní rok došlo navíc k novému umístění boxů, a tím pádem celé startovní rovinky. Nově se bude startovat z relativně krátké rovinky mezi zatáčkami Club a Abbey.

Josef Král vloni na Silverstonu kvůli zranění z Valencie nestartoval, takže si vyzkouší tyto dvě výrazné změny pohromadě až letos. „Vloni jsem musel vynechat ty nejlepší závodní okruhy v kalendáři: Silverstone, Hockenheim, Spa, Monzu,“ řekl po příjezdu do Británie Král. „Nemohu se tedy závodů na bývalém vojenském letišti Silverstone dočkat! Těším se nejen na nové zázemí, ale také na okruh jako takový. Ten mi jezdecky sedí. Rychlé zatáčky naplní touhu po adrenalinové jízdě na hraně. Cílem je získat další mistrovské body.“

Sezona GP2 se závody v Anglii přehoupne do své druhé poloviny. Královi s deseti body patří deváté místo průběžného pořadí. Šampionát vede o pouhý bod Francouz Romain Grosjean (34 body) před Nizozemcem Giedem van der Gardem, který má o tři body více než třetí Ital Davide Valsecchi.

Záznam hlavního sobotního závodu vysílá televizní stanice Nova Sport večer ve 22.10 a ještě jednou v neděli v 9.10 před startem krátkého závodu, který je přenášen živě od 10.30 hodin. Opakování druhého závodu je naplánováno ještě na nedělní večer od 20 hodin.

(dop)