"Rozhodně jsem očekával víc. Po sobotě, kdy jsem se ze třiadvacátého místa na startu probojoval na dvanáctou příčku, jsem si docela věřil. V druhém závodě jsem měl problém vůbec stačit ostatním. Auto bylo hodně nedotáčivé a po pár kolech mně úplně odešly přední pneumatiky,“ sdělil v cíli zklamaný oslavenec.

„Snad si dám dárek v podobě řidičského průkazu. Závěrečné zkoušky mě čekají v nejbližích dnech,“ dodal Josef Král, který dvě minulé sezony jezdil ve formuli BMW.

„To se nedá vůbec srovnat. Současné auto je úplně někde jinde. Například tady v Brně jezdíme nesrovnatelné časy s formulí 3000. Auto funguje výborně. Zvykl jsem si na ně velice rychle. Již při prvních testech v Monze jsem dokázal zajet třetí čas. Teď máme největší problém se trefit do správného nastavení. Problém není v komunikaci, ale v milionech možností. Když pouhý milimetr někde „nehraje“, tak je všechno špatně,“ přemítá talentovaný jezdec.

Na otázku, kdy konečně ukončí čekání na první body, odpověděl: „Doufám, že co nejdřív. Snad se zadaří v portugalském Estorilu. Je to hodně těžká dráha. Při testování jsem tam zajel sedmý nejrychlejší čas. Věřím, že využijeme získaná data a ještě víc zrychlíme.“