Pro automobilového závodníka JOSEFA KRÁLE úspěšná sezona ještě nekončí. Sedmnáctiletý jezdec, jenž letos v barvách týmu Double R Racing získal titul vicemistra britské formule BMW, se v listopadu zúčastní Světového finále ve Valencii. Již o tomto víkendu se však představí na Hockenheimringu, kde bude startovat v závěrečném dějství německého seriálu formule BMW.

Královéhradecký pilot absolvuje oba závody v barvách německého týmu Mücke Motorsport. „Jedná se o špičkový tým, který jezdí rovněž DTM a F3. Profesionální přístup a zkušenosti jsou zárukou, že mohu myslet na nejvyšší příčky,“ řekl Josef Král, který minulý týden navštívil dílny týmu a seznámil se s monopostem a mechaniky.

Dva víkendové závody na známém okruhu východočeský talent bere hlavně jako přípravu na Světové finále. Je však jasné, že chce uspět co nejlépe. „Mám zkušenosti z loňska, kdy jsem absolvoval německý seriál formule BMW, a navíc k dispozici kvalitní vůz. Nechci nic zakřiknout, ale chci vyhrát. Hodně napoví první trénink, při kterém se musím s autem rychle sžít,“ uzavřel Josef Král.