Po téměř měsíční přestávce pokračuje formulová světová série GP2 dalším závodem ve Valencii. Na startu nebude chybět jediný český zástupce Josef Král, hájící barvy britského týmu Super Nova Racing.

S jakou náladou se vydal do Španělska královéhradecký závodník? „Určitě pozitivní. Během přestávky jsem si odpočinul a zapracoval na zvýšení fyzické kondice. Cítím se namakaný a těším se na závody,“ řekl před odletem do Valencie Josef Král.

Na okruhu, který je situován v přístavu, si odbude premiéru. „Stejně jako Schumacher ve formuli 1. (směje se). Okruh jsem si vyzkoušel na simulátoru. Musím přiznat, že mě jezdecky nijak neuchvátil. Je nadprůměrně rychlý, přes teoreticky velký počet zatáček není ani nijak extrémně náročný a nemá nijak rozsáhlé únikové zóny,“ sdělil Josef Král.

Talentovaný závodník stále čeká, stejně jako jeho týmový kolega Švéd Marcus Ericsson, na první body. Během šesti závodů se dostal jen jednou do první desítky, když v Monaku obsadil osmou příčku ve sprintu.

„Určité napětí je v týmu cítit, ale o to větší snaha je konečně zabodovat. Jsme profesionálové, věřím, že se zlepšíme a posuneme na přední příčky již ve Valencii. Je nejvyšší čas se prosadit. Udělám vše pro to, abych získal první body do celkové klasifikace,“ přemítá jezdec, jenž minulý týden oslavil dvacáté narozeniny. Trochu opožděný dárek v podobě bodového zisku by jistě bral. „To si pište, že ano. Byl by to dárek nejen pro mě, ale celý tým,“ usmívá se Král. Co podle něho bude rozhodující? „Jednoznačně kvalifikace. Je to už obehraná písnička, ale pravdivá. Zvládnout dobře trénink a kvalifikaci, to je polovina úspěchu. Doufám, že to ve Valencii konečně dopadne podle mých představ.“

Hlavní sobotní závod startuje v 15.40, ale s ohledem na nabitý víkendový program jej vysílá televizní stanice NOVA Sport až ze záznamu v neděli od 9.10 hodin. Výsledky hlavního závodu rozhodnou o postavení na startu nedělního sprintu – to bude shodné, jen se mezi sebou prohodí prvních osm. Krátký závod startuje v 10.35 a od 10.25 jej vysílá živě NOVA Sport.