Formulový pilot Josef Král je po krátkém novoročním odpočinku opět v jednom kole. Po třídenním pobytu ve Velké Británii u domovského týmu Super Nova se v pondělí vydá do Abú Zabí, dějiště prvního letošního podniku pokračující asijské série GP2.

Poté, co byl královéhradecký pilot v úterý vyhlášen jako třetí nejlepší jezdec na okruzích a vůbec nejlepší mezi formulovými piloty za rok 2009 v anketě motoristických novinářů Zlatý volant, spěchal domů balit na čtvrteční odlet do Anglie.

„U týmu mě čeká nejen pravidelné jednání s inženýry, ale také velice atraktivní testování ultrarealistického simulátoru, trenažéru formule, na které se velice těším. Ještě nikdy jsem to nezažil a jde prý o dokonale věrně dynamicky zpracovaný fyzikální model chování monopostu na trati. Pochopitelně bude tentokrát v plné permanenci trať Yas Marina v Abú Zabí,“ sdělil před odletem devatenáctiletý jezdec.

Trať v Orientu už pilot dobře zná, protože zde loni testoval a na podzim tu ve svém prvním vystoupení v seriálu GP2 Asia dokázal vybojovat v silné konkurenci páté a třetí místo. „Jenomže soupeři se určitě během pauzy mezi závody rovněž důkladně připravovali, takže ani my si nemůžeme dovolit nechat něco náhodě,“ řekl jezdec.

Do Abú Zabí Josef Král odlétá v pondělí. O víkendu 5. – 7. února se zde uskuteční druhý podnik asijské série GP2 a vzhledem k diametrálně odlišným meteorologickým podmínkám chce talentovaný pilot absolvovat plnohodnotnou aklimatizaci.

„Ve střední Evropě je minus deset a tam je teď tak jako u nás v létě. To člověk musí pochopitelně vstřebat. Taky bude hodně zajímavé testování, protože se všechno má odehrávat pod umělým osvětlením. V prvním závodě jsme nasadili laťku poměrně vysoko. Super Nova je v bodování týmů na druhém místě a já mezi jezdci na třetím. To je veliká výzva a taky odpovědnost,“ dodal Josef Král. (dr, brt)