Mohl bys zhodnotit sezonu?
Letošní sezona je opravdu skvělá, máme super tým a výborné trenéry. Řekl bych, že tato sezona je pro mě asi nejlepší, co jsem kdy hrál.

Co pro tebe funkce kapitána v takovémto věku znamená?
Je to pro mě odměnou a motivací se dál zlepšovat. Jsem opravdu rád, že si trenéři vybrali právě mě.

Mohl bys přiblížit tréninkové jednotky? Na co jste se s zaměřovali? Co se ti líbilo?
Tréninky si užívám, jsou kreativní, máme svobodu v myšlení. Trenéři nás naučili mnoho. Pro nás obránce vidím velký posun třeba v blokování střel, čímž usnadňujeme práci gólmanům.

Ty a další kluci jste byli v průběhu sezony přesunuti do dorostenecké kategorie. Jak hodnotíš toto působení? Zkusíš porovnat obě kategorie?
Hodnotím to jako skvělou zkušenost, zvláště MČR dorostu, kde jsem odehrál všechny zápasy a zahrál si proti nejlepším hráčům této kategorie. Velký rozdíl vidím v tvrdosti a rychlosti hry.

Naposledy jste se utkali v přípravných zápasech s Pardubicemi a s Gullivers Brno. S kým vším jste v sezoně hráli a jak hodnotíš tyto duely?
Hráli jsme dvakrát s pražským Tatranem, jednou s Chodovem, s brněnskými Gullivers a Hattrickem Brno. Tyto duely nás posunuly, bylo to skvělé. Za ty příležitosti chci poděkovat hlavně trenérům.

Půjdeme k MČR, kam jste se probojovali. I přes první místo v základní části jste měli nastavenou překážku v podobě play-off, jak to probíhalo?
Play-off jsem bral vážně. V prvních třetinách na nás byla vidět nervozita, ale jsem rád, že jsme to zvládli a pronikli na finálový turnaj.

Na MČR máte zajímavou skupinu (pražský Chodov a nadějný tým Uherského Brodu), z níž dva týmy postoupí do čtvrtfinále. Jsi rád za toto složení?
Musím se přiznat, že jsem doufal v příznivější los. Řekl bych, že je to až skupina smrti. Na druhou stranu odehrajeme těžká utkání už ve skupině. Přesto věřím týmu.

Máte stanovený cíl? V čem si myslíš, že je největší síla týmu?
Řekl bych, že cílem bude ukázat, že jsme skvělý tým, který je schopný udělat kvalitní výsledek, přitom si hru užít a zanechat dobrý dojem. Největší sílu vidím v držení míčku a týmovosti. Máme skvělou partu a na zápasy se moc těšíme.   (mp)