Celkem 150 trenérů vidělo pestrý program, který odstartoval svou zmínkou o (r)evoluci, připravovanou FAČR od 1. 7. 2015, sekretář Královéhradeckého KFS Ladislav Brož. Dalším bodem programu byla ukázková tréninková jednotka přípravek FC Hradec pod vedením M. Rahimiče a M. Štěpána. Zajímavou přednáškou zaujal odborník na mládežnickou kopanou, člen KM FAČR a trenér mládeže FK Příbram Antonín Barák. Přítomné zaujal nejen dokumenty ze stáže ve slavném Ajaxu, ale i prací, kterou na ZŠ připravuje talenty ve zdánlivě mimofotbalové činnosti (plavání, posilování, kompenzační a úpolové cvičení atd.). V průběhu celého školení probíhala i rozsáhlá diskuse mezi frekventanty doškolení (semináře) a lektory.   (kh, ld)

FC Olympia pořádá 1. reprezentační ples

Hradec Králové - Fotbalový klub FC Olympia Hradec Králové si dovoluje touto cestou co nejsrdečněji pozvat veřejnost na 1. reprezentační ples, který se uskuteční v sobotu 21. února od 19.30 hodin v sokolovně v Pláckách (ulice U Kulturního domu). K tanci a poslechu bude hrát skupina Ósaka. Předtančení obstará taneční formace T-Bass. Chybět nebude ani bohatá tombola. Vstupné: 150 Kč. Předprodej vstupenek: Trofeo, Masarykovo náměstí 628/7, Hradec Králové, telefon: 495 220 252.   (re)

Sedmý ročník obnovené Školy mladých rozhodčích byl zahájen

Královéhradecko, Náchod - První běh Školy mladých rozhodčích v rámci Královéhradeckého kraje proběhl v lednovém termínu pod náchodským zámkem.

Škola je převážně určena mladým adeptům rozhodcovského řemesla z listin sudích jednotlivých okresů.

Prvního běhu se zúčastnilo celkem šestatřicet mladých arbitrů. Pestrý program byl uzpůsoben jejich potřebám. Rozhodčí se často zapojovali do diskuse a zabývali se jednotlivými problémy a situacemi. Vůbec forma diskuse s mladými arbitry byla vhodná a prospěšná, neboť byli vtaženi do problémů a každý sám na sobě zjišťoval, jak dlouhá cesta ho čeká, aby mohl říct, že je sudí.

V prvním běhu ŠMR byly probrány základní věci pro činnost rozhodčího, pohyb a poziční postavení na hrací ploše, spolupráce rozhodčích a pak také nejdůležitější části z pravidel, a to pravidlo XI. týkající se ofsajdu a pravidlo XII. týkající se zakázané hry a osobních trestů.

Frekventanti viděli řadu ukázek a videí z posledních materiálů UEFA.   (po, ld)

Kadetky bojují v extralize

Hradec Králové - Mladé volejbalistky Slavie Hradec Králové hrají v extralize kadetek skupinu o 7. až 12. místo a zatím jsou na desátém místě. Tým pro vítězné dvojutkání (3:0 a 3:2) s SG LD Brno tvořily: Bergmanová, Pluhařová, Poskočilová, Petráková, Vítová, Wágnerová, Pulpánová, Kohoutová ml., Frýbová, Kubínová a trenérka Kohoutová.   (re)