Start závodu je ve 12 hodin na Hradečnici u Lesního hřbitova. Pro aktéry bude připravená trať na deset a pět kilometrů. Závodníci vyběhnou po Hradečnici směrem k hájovně U dvou šraňků, kde bude také nejatraktivnější místo pro diváky.

Jedinečnou koncepcí Křížové desítky je neustálý kontakt mezi všemi běžci, takže dramatické souboje na čelních místech mohou několikrát během závodu sledovat i ti pomalejší a rekreační běžci.

Od 9.30 hodin jsou připraveny také dětské závody v běhu a pro nejmenší závodníky i odrážedla.

Samozřejmostí akce je i doprovodný sportovní program pro celou rodinu. K dispozici bude škola in-line bruslení, půjčovna bruslí pro nejmenší, žonglovací semináře, paintball a další.

V průběhu sobotní akce je také nutné počítat s omezením parkování u Lesního hřbitova a pohybu cyklistů či in-line bruslařů na cyklostezce Hradečnice.

Celá akce spadá pod projekt Hradec na nohou, který vytvořilo občanské sdružení Sportvisio a kam mimo jiné patří i Hradecký půlmaraton. Ten podporuje také město Hradec Králové.

Další zajímavou sportovní akcí je Hradecký koloběh, netradiční závod smíšených dvojic, který proběhne ve středu 23. dubna odpoledne na Biřičce.

Informace a přihlášení na všechny akce najdou zájemci na internetových stránkách www.sportvisio.cz.   (šin)