V sobotu 9. dubna 2016 se sejdou běžečtí nadšenci ke 4. ročníku závodu Křížová desítka. Tato jarní klasika na 10 a 5 kilometrů je otevřená všem zájemcům o běhání bez ohledu na výkonnost.

Při hlavním závodě na deset kilometrů budou vedle sebe na startu stát špičkoví běžci regionu i široká veřejnost, pro kterou to bude první ostřejší prověrka začínající běžecké sezony.

Kratší trasa na pět kilometrů je zase určena začínajícím hobby běžcům, kteří s pravidelným běháním teprve začínají.

„Trasa závodu je vedena po celou dobu v krásném prostředí příměstských lesů po rovinatém a novém asfaltu, navíc mimo dopravu. Díky třem obrátkám, které navedou běžce do tvaru kříže, mohou i pomalejší závodníci sledovat čelo závodu, což se při jiném závodě nepoštěstí. Kontakt mezi běžci vytváří skvělou atmosféru, která žene každého do cíle," říká stavitel trati a hlavní pořadatel Roman Šinkovský.

„Křížová desítka je vhodná i pro úplné začátečníky. Kdo si netroufne na celou distanci, může se přihlásit do závodu na pět kilometrů. Samozřejmostí bude elektronická časomíra a občerstvení během i po závodě," dodává Šinkovský.

Centrum závodu je již tradičně situováno na parkoviště Lesní hřbitov, kde bude připraven i doprovodný program pro děti včetně běžeckých závodů od nejmladší kategorie.

Rekord trati drží z loňského roku Jáchym Kovář (Jiskra Litomyšl) v čase 33:01 min. a Táňa Metelková (Sokol Hradec Králové) v čase 37:03 min.

Detailní informace a návod k registraci naleznete na webu pořadatelské organizace akce www.sportvisio.cz.