„Ani nevím, co k tomu říct," těžko hledala slova očividně zklamaná „lvice" Kateřina Křížová, jež si připsala sedmnáct bodů. Pro Hradec tato porážka znamená výraznou komplikaci v boji o posun na lepší než současné čtvrté místo nadstavbové skupiny A1 Ženské basketbalové ligy.

Před utkáním zněl z vašeho tábora hlas o důležitosti začátku utkání. Ten se vám však nevydařil. Čím to?
Ani nevím, co k tomu mám říct. Jdeme s něčím do zápasu, jenže první čtvrtinu to neděláme a prohrajeme ji od dvanáct bodů. Další průběh zápasu ukázal, že to byla rozhodující fáze.

Bylo to další klasické utkání proti Valosunu. Opět vás soupeřky přetlačily, že?
I když jsme se na to připravovaly, tak jsme se s tím nevypořádaly. Ony napadají a brání na hranici nebo někdy i za hranicí faulu. Rozhodčí to pouštěl. On by to pouštěl i na druhé straně, ale my tohle do hry nedáme, nemáme na to typy hráček.

V utkání jste se dopustily velkého množství ztrát. Na body po ztrátách jste prohrály 4:22.
To je strašná bilance. Ztrát bylo skutečně moc. I vzhledem k této statistice jsme si vyhrát ani nezasloužily. Mrzí nás, že jsme to Valosunu hodně ulehčily, sobotní výkon na takhle kvalitního soupeře nemůže stačit.

Vy jste v Hradci Králové po delší odmlce, vnímáte třeba na spoluhráčkách, že si na zápasy s brněnským Valosunem nevěří?
Takhle bych to neviděla. Vnímáme Valosun Brno jako nesmírně kvalitního soupeře, který je výborně vedený trenérem Svobodou. Navíc prostě mají na naši hru ty nejúčinnější protizbraně. Ale rozhodně jsme tam nejely předem poražené. Nikdo nám nemůže vytknout bojovnost nebo tak něco.

To skutečně ne. Dotáhly jste se až na rozdíl tří bodů. Co pak chybělo k samotnému vyrovnání skóre?
Třeba aby mi rozhodčí nepískl útočný faul, kdy Terka Kuthanová dala koš a mohlo to být o jediný bod. Ale nechci brečet nad jedním rozhodnutím, i když s ním nesouhlasím a koncovku to ovlivnilo. Soupeřkám tam potom padla jedna šťastná střela a zase byl rozdíl ve skóre nesmazatelný.

Díky absenci Pochobradské jste dostala větší časovou porci na palubovce a využila ho ke vstřelení sedmnácti bodů. Panuje spokojenost alespoň s tímto?
O spokojenosti nemůže být žádná řeč. Raději bych hrála jen deset minut a nedala tyhle body, kdyby se vyhrálo. Takhle z toho nemáme nikdo nic. Přeji si, aby se Klára co nejdříve uzdravila. Její síla nám chybí. Třeba v sobotu by si pod košem v obraně poradila s Lenkou Šípovou rozhodně lépe než já.   (lun)