Tradiční soutěž vytrvalců pořádá hradecký oddíl TJ LIGA 100, pod záštitou hejtmana Královéhradeckého kraje Lubomíra France a hejtmana Pardubického kraje Martina Netolického a za podpory úřadů obou krajů.

Velká cena zahrnovala 45 závodů na silnici, v terénu i v kopcích na vzdálenosti 3,5 km až po maraton. Umístění v závodech se hodnotilo body u třiadvaceti nejlépe hodnocených závodů ve věkových kategoriích dospělých až po osmdesátileté a starší veterány a pětapadesátileté a starší veteránky.

Při slavnostním vyhlášení v tělocvičně hradecké Základní školy Josefa Gočára v Lipkách bylo vyhlášeno a odměněno finančně a výtvarnými uměleckými díly pět nejvýše umístěných v jednotlivých věkových kategoriích.

Velká cena východních Čech v bězích

Absolutní pořadí - muži: 1. Krunka (SK Nové Město n. M.) 94 (počet bodů)/9 (počet bodovaných závodů), 2. Vokolek (AC Pardubice) 81/12, 3. Berka (Atletika Rtyně v Podkrkonoší) 77/16, 4. Čivrný (SK Nové Město n. M.) 65/8, 5. Majoroš (Police n. M.) 57/6.

Ženy: 1. Krátká (SKP Pardubice) 157/22, 2. Metelková (TJ Sokol Hradec Králové) 138/13, 3. Kozáková (SKP Pardubice) 107/12, 4. Fenclová (AC Pardubice) 96/10, 5. Kynčlová (SK Nové Město n. M.) 63/6.

Pořadí v jednotlivých kategoriích - muži do 34 let: 1. Krunka (SK Nové Město n. M.) 163 bodů/9 závodů, 2. Šimák (Hradec Králové) 125/10, 3. Rücker (Bonbon Machov) 111/9, 4. Majoroš (Police n. M.) 110/6, 5. Berka (AC Syner Turnov) 88/5.

Muži 35 až 39 let: 1 Heller (Hradec Králové) 198/11, 2. Čivrný 158/8, 3. Mocek (AC Pardubice) 128/7, 4. Vagenknecht (Aster team Jičín) 112/6, 5. Lán (OK Slavia Hradec Králové) 106/7.

Muži 40 až 44 let: 1. Berka 344/20, 2. Kábrt (oba Atletika Rtyně v Podkrkonoší) 322/21, 3. Vokolek (AC Pardubice) 216/12), 4. Rücker (Bonbon Machov) 146/8, 5. Kučera (Iscarex Česká Třebová) 118/6.

Muži 45 až 49 let: 1. Sláma (ACK 130 Autocentrum Luňák) 356/23), 2. Mazač (Wikov Hronov) 236/15, 3. Vašíček (TJ Maratonstav Úpice) 228/18, 4. Doucha (SKP Hvězda Pardubice) 144/8, 5. Ulich (MT Dobruška) 140/7.

Muži 50 až 54 let: 1. Svoboda (SKP Pardubice) 304/16, 2. Vanta (Triclub Dobruška) 238/17, 3. Krátký (SKP Hvězda Pardubice) 193/22, 4. Jančík (Svartes Hořice) 176/9, 5. Vejběra (Cyklopokr Hradec Králové) 148/9.

Muži 55 až 59 let: 1. Šolc (BKL Machov) 380/21, 2. Vacarda (Runeleven team) 188/11, 3. Bláha (AF Křovice) 160/9, 4. Eliáš (SKP Pardubice) 138/8, 5. Schaffer (Mlýn Janderov) 110/7.

Muži 60 až 64 let: 1. Krajč (Loko Trutnov) 318/19, 2. Bajer (Cafe Bajer) 243/19, 3. Pechek (TJ Maratonstav Úpice) 134/7, 4. Kopecký (AC Vysoké Mýto) 100/6, 5. Menšík (Jablonec nad Nisou) 98/5.

Muži 65 až 69 let: 1. Bříza (KRB Chrudim) 446/23, 2. Javůrek (TJ Maratonstav Úpice) 392/22, 3. Goldbach (SK Týniště nad Orlicí) 288/19, 4. Bubeníček (Ski Skuhrov n. B.) 166/10, 5. Bednář (Počáply) 126/9.

Muži 70 až 74 let: 1. Groh (AC Vrchlabí) 346/18, 2. Jelínek (Černilov) 344/19, 3. Hák (TJ Sokol Studenec) 98/5, 4. Leszkow (MK Hlinsko) 80/4, 5. Plecháček (TJ Maratonstav Úpice) 66/4.

Muži 75 až 79 let: 1. Doležal (BK Pardubice) 452/23, 2. Vorel (Slatiňany) 426/23, 3. Šteinc (AC Vrchlabí) 236/12, 4. Bielčik (Lichkov) 56/3, 5. Řezáč (Chemopetrol Litvínov) 40/2.

Muži 80 let a starší: 1. Culka (SK Nové Město n. M.) 326/17, 2. Soukup (TJ LIGA 100 Hradec Králové) 320/18, 3. Jantsch (Eleven run team) 300/15, 4. Bém (AC Slovan Liberec) 102/6, 5. Svatoš (Iscarex Česká Třebová) 66/4.

Ženy do 34 let: 1. Šimáková (Hradec Králové) 182/12, 2. Čerenková (TJ Sokol Hradec Králové) 132/7, 3. Schwaningerová (Rockmachine Cyklomax) 109/8, 4. Hronová (Czechtriclub team) 107/8, 4. Maršíková (Cyklo Tony) 72/5.

Ženy 35 až 44 let: 1. Metelková (TJ Sokol Hradec Králové) 268/14, 2. Kozáková (SKP Pardubice) 210/12, 3. Fenclová (AC Pardubice) 182/10, 4. Vejběrová (Cyklopokr Hradec Králové) 132/8, 5. Kynčlová (SK Nové Město n. M.) 120/7.

Ženy 45 až 54 let: 1. Krátká (SKP Hvězda Pardubice) 448/23, 2. Jonášová (Hradecký spinning klub) 266/18, 3. Friebelová (TJ Maratonstav Úpice) 244/18, 4. Šternerová (Hradec Králové) 166/15, 5. Strnádková (Dolní Kalná) 135/8.

Ženy 55 let a starší: 1. Vacková (TJ Sokol Starkoč) 440/23, 2. Hellerová (Hradec Králové) 350/19, 3. Jelínková (SKP Hvězda Pardubice) 235/15, 4. Paulů (TJ Maratonstav Úpice) 100/5, 5. Keprtová (Iscarex Česká Třebová) 96/6.

Jiří Soukup