Na jihu Čech se jel nejprve podnik Táborské okruhy. Těch bylo celkem padesát a jeden měřil rovný kilometr. Z toho je patrné, že se jednalo o hodinové bodovací kritérium. Každé kolo bylo bodované, některá vypsaná kola i více, ovšem nejvíce dotovaný byl samotný průjezd cílem. Zvítězil Dan Babor z CK Tufo Prostějov (26 bodů) a za ním se seřadila čtveřice jezdců hradecké stáje – 2. Michael Kukrle (17), 3. Jakub Ťoupalík (16), 4. Dominik Neuman, 5. Petr Kelemen.

„Snažili jsme se od začátku jet velmi aktivně a nikoho moc nepustit dopředu. Bohužel jsme neměli úplně jasný přehled, jak kdo na tom na trati je a v závěru se nám nepovedlo uhájit vítězství. Já jsem dvakrát odjel a měl jsem štěstí, že to vyšlo na velké bodování. V posledním kole nám ale nevyšel spurt a Dan Babor byl lepší. Máme v první pětce čtyři lidi, ale vítězství nám chybí,“ hodnotil závod se smíšenými pocity Kukrle.

Šestadvacetiletý cyklista si vše vynahradil o den později, když jednoznačně triumfoval ve druhém dílu Českého poháru v Mladé Vožici. Elkov Kasper prakticky odtáhl celý závod, Kukrle si v závěrečném úniku dojel pro druhé vítězství, čímž potvrdil jasné vedení v celém seriálu. „Z vítězství mám radost, protože jsme opět odvedli skvělou práci,“ pronesl šťastný vítěz.

Na startu se sešlo 174 jezdců, na které čekalo osm dvacetikilometrových okruhů. V každém okruhu čekal na aktéry mírnější dvanáctiminutový kopec. Hradecký tým měl v elitní desítce konečné klasifikace ještě čtvrtého Adam Ťoupalíka, sedmého Michala Schlegela a desátého Jana Bártu.