Texas Scramble Pohoda se na malebném devítijamkovém hřišti na Hrádku dožil prvního jubilea. O jedné z říjnových nedělí se totiž konal již 10. ročník. A možná i poslední. I když o výsledky až tolik nešlo, jména vítězů měla zvuk – hokejoví experti David Pospíšil a Martin Hosták!

Promotér Martin Černý, hlavní postava „Pohody", který před deseti lety společně s Lubošem Lichým a Pavlem Eliášem turnaj poprvé zorganizoval a celé desetiletí pak neustále vylepšoval a vylepšoval, letos avizoval derniéru.

„Vzhledem k tomu že se v následujících letech hodlám v podzimních a zimních měsících pohybovat na jihu naší planety, jedná se nejspíše o ročník poslední. Takže kdo letos zaváhal, už to možná nenapraví," usmál se Černý, majitel penzionu Pohoda v Trutnově, který byl letos vyhlášen mezi nejlepší desítkou penzionů v České republice.

I přes vlezlé deštivé počasí nakonec do turnaje nastoupilo 38 otrlých soutěžících. Ráno se hlasovalo, jestli hrát jen devítku nebo jít osmnáct jamek,  většina přítomných však rozhodla pro delší variantu. Po první devítce možná leckdo v duchu zalitoval, protože déšť byl velice vytrvalý a velice vlezlý. Ale odměna byla sladká. Odpoledne se mraky roztrhaly a na poslední dvě jamky sluníčko prosvítilo hrádecký park do podzimních barev. A takovou Pohodu si asi bude každý pamatovat.

Výsledky Texas Scramble Pohoda – rodinné dvojice: 1. J. Rybář, V. Rybář 62,5 netto bodů, 2. S. Býma, S. Býma jun. 65,73, 3. T. Dyntar, K. Dyntar 66,07. Nerodinné dvojice: 1. Pospíšil, Hosták 62,80 netto bodů, 2. Beránek, Košťál 63, 47, 3. Hájek, Petráček 64,87.   (šp, daw)