„Vstup do zápasu nám nevyšel. Nedařilo se nám v útoku a potom se to odráželo i v obraně. Soupeřky doskakovaly naše střely a využívaly naše ztráty, díky čemuž nám dávaly hrozně jednoduché koše," zhodnotila první půli hradecká křídelní hráčka Tereza Kuthanová. „Lvice" tak v poločase prohrávaly propastným rozdílem 17:55.

Po změně stran to už bylo ze strany domácího týmu o poznání lepší. Nejenže se začal více prosazovat směrem dopředu, ale dokonce si připsal i dílčí úspěch v podobě vyhrané třetí části (16:13).

„O přestávce jsme si řekly, že je to náš poslední zápas před domácím publikem a že nechceme udělat ostudu. A tak jsme po změně stran trochu zabraly a snad jsme na palubovce zanechaly lepší dojem," poznamenala kapitánka týmu.

Konečné skóre bylo 52:95. Pražanky tak mají první bod, ale „lvicím" to až tak vadit nemusí. Ve finále se od nich nečekají zázraky. Přece jen USK Praha patří mezi evropské velmoci. Hradec si může poslední zápasy sezona jen užívat, ziskem stříbrných medailí má totiž letos bohatě splněno.

„Postup do finále je pro nás největší odměnou. Tři utkání o titul s pražským USK jsou už jenom nadstavbou. Samozřejmě chceme odehrát nějaký slušný zápas. Nicméně to, co jsme v sezoně chtěly, jsme splnily postupem do finále," má jasno Kuthanová.

Ženská basketbalová liga - finále play off
1. zápas – čtvrtek 20. dubna: Hradec Králové – USK Praha 52:95
2. zápas – neděle 23. dubna: USK Praha – Hradec Králové 14.00
3. zápas – středa 26. dubna: USK Praha – Hradec Králové 17.00

Případná další utkání:
4. zápas – sobota 29. dubna: Hradec Králové – USK Praha
5. zápas – pondělí 1. května: USK Praha – Hradec Králové