Naposledy Vlastimil Kužel zazářil na nedávném mistrovství světa v Trutnově, kde vzepřel nad hlavu 260 kilogramů a u asociace GPC obhájil tituly z roku 2015 a 2016. Stávající maximum vylepšil o 7 kg. Na šampionátu, kde startovalo více než 700 závodníků z 35 zemí navíc vyhrál i absolutku. ,,To se jen tak nepoštěstí. Měl jsem trošku kliku, že kvůli zranění nedorazil Maďar Mezsárosz, legenda a jeden z nejsilnějších powerlifterů na světě. Je to borec, v absolutce bych ho nedal. Ale tak to ve sportu chodí. Jsem šťastný za vítězství i za výkon,“ netajil Kužel.

Při rekordním pokusu mu fandil zaplněný trutnovský Národní dům. ,,Sál byl narvaný k prasknutí, panovala v něm skvělá atmosféra. Lidi řvali, povzbuzovali. Moc mi to pomohlo. Ještě bych chtěl smeknout před pořadateli, organizaci zvládli na sto procent.“

Jen pro zajímavost. Kužel je ve své hmotnostní kategorii opravdová kapacita a suverén, vždyť druhý v pořadí zvedl o 35 kilogramů méně…

Jednou by broumovský rodák rád vzepřel i magickou třístovku. Přechod do vyšší kategorie ale zatím neplánuje. ,,Vrcholy příští sezony budou starty na Arnold Classic a profilize v Rusku (prestižní podniky nejlepších siláků světa - pozn. red.). Tam pomýšlím na hranici 270 kilogramů,“ odtajnil nemalý cíl pro příští rok.

Co letos dokázal: 1. místo na MS v Trutnově (GPC) – 260 kg (svět. rekord), 1. místo na ME v Řecku (GPA) – 262,5 kg (svět. rekord), 1. místo na Evl's Prague (WPC) – 261,5 kg (svět. rekord) – vše v kategorii do 110 kilogramů.