Lang kývl. Brzy si jeho talentu všimli v Dukle Hradec Králové, od třinácti už hájí její barvy. ,,Leoš mi dal výborné základy. Technika je jedna z nejdůležitějších věcí. Moc mi to pomohlo do další kariéry,“ uvědomuje si. ,,Pořád mě to baví, což je hlavní. I kdyby mi to nešlo, byl by to perfektní koníček,“ podotýká.

První úspěchy na sebe nenechaly dlouho čekat. Mezi juniory Lang dvakrát dosáhl v závodě Světového poháru na stříbro, na mistrovství světa v Moskvě 2017 skončil v individuálním závodě pátý. Má zlato z letošní týmové soutěže na MS v Koreji u a dvě druhá místa z ME V Rakousku (týmy a mix). ,,Mrzí mě, že to letos tolik nevyšlo v jednotlivcích. Na Evropě i na světě jsem se rozstřeloval o finále. Jednou jsem nezvládl dvoustřel, podruhé mi selhala flinta. Snad jsem si tu smůlu vybral.“

Od příští sezony přestupuje Lang mezi seniory. ,,Mám po maturitě. Můžu se soustředit pouze na střílení, což je skvělé. V Dukle mám výborné podmínky. Přechod k dospělým mě nijak nestresuje. Všechno bude o level výš. To moc dobře vím. Snad to zvládnu, co nejrychleji,“ přeje si.

Lang je ohromně cílevědomý. Zdobí ho skvělý osobní rekord, ze 125 terčů minul jediný. ,,Povedlo se mi to už vloni při závodě v Písku. Letos jsem to zopakoval na memoriálu Bednaříka v Brně. Jde vlastně o vyrovnaný český juniorský rekord,“ přibližuje. Jen pro zajímavost. Spoludržitelem je další střelec Dukly Hradec Králové a loňský evropský šampion Miloš Slavíček.

Přesto si Lang uvědomuje, že stále není hotový střelec. Nedostatků vidí pořád hodně. ,,Musím zapracovat hlavně na psychice. Je třeba být odolný, když se z ničeho nic ocitnete mezi největšími hvězdami. Věřím, že si svými výkony řeknu o šanci na některé z větších akcí. I já bych rád zabojoval o kvalifikační místo pro olympijské hry v Tokiu 2020,“ netají se smělými plány.

Jen pro zajímavost. Hádejte, jak se tento mladík nejlépe odreagovává. Zase v tom figuruje střelba, ale v trochu odlišném pojetí. Lang je milovníkem air softu (moderní druh sportu, ve kterém po sobě hráči střílejí malými lehkými plastovými kuličkami ze zbraní, které vzhledem zpravidla napodobují zbraně). Maskáče, helma, kanady a jde se do terénu. ,,Pohltilo mě to odmalička. Máte svůj tým, akce vyžaduje strategii a taktiku. Vše se odehrává na neznámých místech, nachodí se při tom kilometry v přírodě. Moc si to užívám, člověk si skvěle vyčistí hlavu. Doporučil bych to všem,“ usmívá se.