Dnes od 18 hodin se v hale Slavie Hradec uskuteční další měření sil stejných soupeřů.

ČR – Srbsko 2:3 (17, –16, –22, 21, –13). Sestava ČR: Ticháček, Štokr, Král, Konečný, Hýský, Holubec, libero Kopáček – Finger, Haník, Hudeček, Široký.

„V prvním setu jsme Srby zaskočili razantním servisem. V důsledku toho se nám dařilo odbránit soupeře. V dalších dvou setech jsme se trápili na přihrávce a následně i v útoku. Hosté se díky bojovné hře zvedli. Ve čtvrtém setu jsme dotáhli čtyřbodové manko. Od té doby jsme koncentrovanou hrou a kvalitním útokem (ČR 62 %, Srbsko 45 %) nedovolili soupeři přiblížit se nám. Tie-break byl poznamenán oboustrannou nervozitou, která se projevila na servisu. Za stavu 13:13 Srbové rozhodli esem a blokem," uvedl Zdeněk Sklenář, manažer českého reprezentačního týmu.

„V rámci přípravy na ME to bylo naše první utkání. Rozhodně splnilo to, co jsme očekávali, tedy prověřilo hlavně náš příjem a blok. V posledních trénincích jsme se zaměřili na útok po příjmu a úspěšnost byla nad očekávání oproti předchozím utkáním. Chtěli bychom poděkovat divákům, kterých se sešlo 750. Urputně nás podporovali a hnali dopředu," dodal Sklenář.

„K vidění byl špičkový evropský volejbal. Atmosféra byla výborná. Diváci se navnadili na sobotní duel. Věřím, že přijdou minimálně ve stejném počtu a ještě více povzbudí náš celek. V hledišti byla spousta mladých hráčů a hráček, pro které to byl zážitek," řekl Jakub Lejsek, předseda pořádající TJ Slavia Hradec.

Páteční utkání stejných soupeřů ve Svitavách: ČR - Srbsko 3:0 (21, 19, 13).