Hradec Králové se v sérii o třetí místo utká s Chomutovem. Podle výsledků z této sezony lze favorita hledat jen těžko, i když oba vzájemné zápasy vyhrály Severočešky.

Lvice během základní části bojovaly s marodkou a výsledky logicky nebyly takové. Nakonec obsadily pro ně až nezvyklé šesté místo. Ve čtvrtfinále se však vytáhly proti zdravotně indisponovanému týmu KP Brno a vyřadily ho 3:0 na zápasy. V semifinále pak podle předpokladů nestačily na evropského velikána USK Praha (0:3).

Kooperativa NBL, skupina A2: Hradec Králové (v bílém) - Slavia Praha
Závěr nadstavby výhru nepřinesl. Sokoli se na baráž nenaladili, padli se Slavií

To chomutovské Levhartice zažívají nejlepší sezonu. V dlouhodobé fázi nejvyšší soutěže vybojovaly čtvrtou příčku a v prvním kole vyřazovacích bojů přešly přes pražskou Slavii 3:0, byť všechny tři duely končily tím nejtěsnějším možným způsobem o jediný koš. V boji o finále třikrát hladce podlehly favorizovaným brněnským Žabinám.

TŘETÍ SEMIFINÁLE USK Praha - Sokol Hradec Králové (v tmavém).
Třetí prohra s obrem, nejnižší rozdíl. Lvice se mohou chystat na souboj o bronz

„Chceme bronz,“ zní z kabiny východočeského celku. Díky lepšímu tabulkovému postavení ale začnou sérii, která se hraje na tři vítězství, v domácím prostředí Levhartice. První mač je na programu v neděli od 17 hodin. Hradecká hala na Eliščině nábřeží bude hostit úterní odvetu, jež má úvodní rozskok v 18 hodin.

Jízdní řád série o třetí místo

1. zápas: Levhartice Chomutov – Hradec Králové (neděle 16. dubna, 17.00)
2. zápas: Hradec Králové – Levhartice Chomutov (úterý 18. dubna, 18.00)
3. zápas: Levhartice Chomutov – Hradec Králové (čtvrtek 20. dubna, 18.00)
Případný 4. zápas: Hradec Králové – Chomutov (sobota 22. dubna, 16.00)
Případný 5. zápas: Chomutov – Hradec Králové (středa 26. dubna, 18.00)