V novém roce pokračuje Excelsior Ženská basketbalová liga zápasy 17. kola. Týmy Trutnova a Hradce Králové se střetnou s loňskými finalisty – USK Praha, respektive Frisco Brno. Pardubická Studánka hostí VŠ Praha.

Ženská basketbalová liga

Středa 18.00: BK Pliska Studánka Pardubice (11. místo, 17 bodů) – VŠ Praha (4. místo, 28 bodů). Pardubické basketbalistky mají na svém kontě jedinou výhru a hubené konto by rády rozšířily. Jenže „véešky“ jsou výkonnostně jinde než v loňské sezoně, kdy byly Studánce vyrovnaným partnerem.

„Začátek sezony měly famozní. Jejich šňůra vygradovala senzační výhrou nad Friscem Brno. Pak ale šla jejich výkonnost dolů a teď mi připadají v útlumu. Musíme si hlavně pohlídat naši odchovankyni Bartoňovou. Naposledy dala Hradci dvaatřicet bodů. Doufáme, že zopakujeme výkon jako proti Lvicím. Potřebujeme důstojně dohrát základní část a pak nabyté zkušenosti z těžkých zápasů přenést do skupiny o záchranu. Přes Vánoce jsme se dostali ze všech nemocí a zranění. Kádr až na Quintanovou, která se vrací z Chile až v pátek, je kompletní,“ konstatoval pardubický kouč Roman Chocholouš.

Středa 18.00: ZVVZ USK Praha (1. místo, 34 body) – Kara Trutnov (3. místo, 29 bodů). V kompletním složení vyrazí za soupeřem nejtěžším basketbalistky trutnovské Kary. Úřadující mistr v letošním ročníku ještě nenašel přepomožitele a musel by se stát zázrak, aby přišla první porážka dnes večer. Pokud ale má někdo pražský USK potrápit, proč by to neměly být právě svěřenkyně trenéra Petrovického? Vždyť Kara neprohrála posledních šest ligových duelů a tentokrát navíc nemá co ztratit.

„Po vánoční přestávce bychom rádi navázali na dosavadní výkony. Na Folimance samozřejmě necítíme naděje na vítězství, jedeme ale prodat dobrou formu a rádi bychom se prezentovali výkonem, za nějž se nebudeme muset stydět,“ prezentoval plány na těžké utkání kouč Kary Petrovický.

V lednu čeká Trutnov náročný program. Vedle ligových soubojů se představí také při Final Four Středoevropské ligy (21. – 22. ledna).

Středa 18.30: Sokol Hradec Králové (5. místo, 25 bodů) – Frisco Brno (2. místo, 30 bodů). Hradecké „lvice“ se v závěru roku prezentovaly vynikajícími výkony. Z osmi zápasů jen jednou prohrály, a to s obhájcem titulu USK Praha. Sedm výher je vystřelilo na pátou příčku.

„I přes vánoční svátky jsme pokračovaly v tréninku, takže jsme náš zajetý cyklus nepřerušily,“ řekla hradecká trenérka Romana Ptáčková k tomu, jak se tým snažil udržet skvělou formu.

Nový rok „lvice“ začnou s favorizovaným Frisco Brno.

„Bude to nesmírně náročné utkání. Stále se rozhodujeme, jestli do zápasu půjdeme na sto procent, a nebo necháme zahrát celou lavičku. Máme totiž před sebou náročný program: během jedenácti dnů sehrajeme čtyři utkání, která jsou pro nás daleko důležitější než to nadcházející. Navíc nejsme kompletní. Je to složité rozhodování,“ uvedla Romana Ptáčková.

(zz, to, jt)