Znovu na stejné startovní čáře jsou před třetím dílem čtvrtfinálových sérií play off ŽBL basketbalistky Hradce a Trutnova. Zatímco „lvice" napravily domácí zaváhání a uspěly v hale pražské Slavie, Trutnov z Brna druhou výhru nepřivezl. Dnes oba rivalové zabojují o druhý bod doma.

Sobota, 16.00: Hradec Králové - Slavia Praha (stav série: 1:1)

Po domácím zaváhání „lvice" ve středu vyhrály v Praze a vyrovnaly tak sérii. „Začali jsme dobře a vedli 7:0. Pak jsme však neproměnili spoustu příležitostí zpod koše. Soupeř se toho chytil, vyrovnal a bylo to drama až do konce. Naštěstí se nám podařilo dát koš v poslední vteřině. S klaksonem rozhodla Terka Kuthanová, které se celý zápas nedařilo a do té doby nedala ani bod," uvedl asistent hradecké trenérky Miroslav Volejník.

„Holky k zápasu přistoupily dobře, začátek měly perfektní, ale pak se tam zase objevily stejné chyby jako v utkání u nás. Nedali jsme spoustu vyložených šancí, což Slavii vždycky nakopne. To je asi základní problém našeho výkonu v této sérii. Na tohle se prostě musíme více soustředit. V současnosti trénujeme tak, abychom to vylepšili," dodal asistent „lvic".

Hradeckým hráčkám se tentokrát podařilo uhlídat americkou pivotku Vaughnovou. „Ano, u nás dala 33 bodů, kdežto v Praze jen 8. Více jsme se na ni soustředili, ale zase nás trápila rozehrávačka, která dala 20 bodů. Slavia má prostě kvalitní základní pětku. Musíme si dávat pozor na všechny hráčky," dodal Volejník.

Sobota, 17.30: Kara Trutnov - Valosun Brno (stav série: 1:1)

Po vítězství ve vlastní hale (75:68) usilovala Kara o výhru i v Brně. Neměla k ní daleko, vždyť ještě v závěru třetí čtvrtiny vedla rozdílem sedmi bodů. Druhý duel série však patřil velkým obratům a ten rozhodující učinilo Brno (71:68).

„Myslím, že domácí hráčky na nás vyrukovaly s tvrdší hrou, která jim vycházela, protože nebyla trestaná. Náskok Valosunu jsme ale stáhli, dostali jsme se do vedení. Děvčata bojovala, snažila se, bohužel ta koncovka nám nevyšla. Je to škoda, protože jsme měli vítězství ve svých rukách," potvrdil šanci na úspěch trutnovský trenér Jozef Rešetár.

V hale ZŠ Komenského ale Kara bude chtít využít podpory fanoušků. „Je to bitva vyrovnaných soupeřů, divácky určitě zajímavá série. Těšíme se na domácí utkání a bouřlivé prostředí. Věříme, že nám diváci pomůžou a vytvoří opět skvělou kulisu. Chceme do semifinále, budeme dřít nadoraz," zve lodivod Kary fandy do hlediště.

Před týdnem duel sledovalo 685 diváků, v sobotu by se návštěva mohla vyšplhat ještě výš.