Obhájkyně mistrovského titulu
kráčely k výhře hned od úvodních minut a o své výhře 87:40 rozhodly už v poločase, kdy vedly o osmatřicet bodů (52:14). Pražský celek vede v sérii už 2:0 na zápasy a v úterý může na domácí palubovce (18.00) slavit český primát.

Fakta: Hradec Králové – USK Praha 40:87 (10:23, 14:52, 25:69). Nejvíce bodů: Pochobradská a Lichtarovičová po 9, Kuthanová 6 – Petrovičová 16, Hanušová 15, Veselá 11, Burgrová
a Robinsonová po 10. Fauly: 14:17. Trestné hody: 5/3 – 13/10. Trojky: 3:5. Doskoky: 32:40. Stav série: 0:2.

Bronz stále na majitelky čeká

Trutnov - Basketbalistky trutnovské Kary dál sní svůj medailový sen. Parta vedená trenérem Jozefem Rešetárem si v sérii o bronz nejprve přivezla cenný bod z haly soupeře, aby pak vyrovnanou bilanci zopakovala i v domácím prostředí.

Trutnovské hráčky chtěly před vlastním publikem využít pomyslného brejku, už v pátek jim ale čáru přes rozpočet udělala těsná porážka o dva body. Rázem se Kara ocitla nad propastí. Každá další porážka by již znamenala konec bez bronzového lesku.

To ale podkrkonošský celek nepřipustil. Bojovným výkonem ve čtvrtém duelu prodloužil sérii do závěrečného pátého utkání. Rozhodnutí padne dnes, hraje se od 18 hodin a výhodu domácího prostředí si berou zpět Středočešky.

O 3. místo

Trutnov - Nymburk, 4. zápas4. ZÁPAS: Kara Trutnov – Basketball Nymburk 70:63 (14:18, 31:25, 52:46). Body: Ostarellová 25, Mannová 12, Adamsová 10, Prokešová 9, Ovsíková 8, Pazderová 6 – Taylorová a Rolleová 16, Bortelová 12, Mišurová 5, Peklová 4, Skokanová a Huňková 3, Salačová a Verlíková 2. Rozhodčí: Kurz, Znamínko, Kec. Fauly: 18:21. Pět osobních chyb: 1:1 (39. Prokešová – 35. Peklová). Trestné hody: 22/19 – 25/18. Trojky: 1:7. Diváci: 420. Stav série: 2:2

Kara šla do utkání den po smolně ztraceném třetím duelu, těsnou porážku ale Prokešová a spol. hodily za hlavu. Trutnovští příznivci brzy pochopily, že to hráčky myslí s prodloužením série vážně a svůj tým hnaly od začátku za vítězstvím.

Ve skvělé atmosféře domácí celek dobře odstartoval (14:9), následná hostující šňůra ale znamenala po úvodní čtvrtině stav 14:18. To však bylo naposledy, kdy se Kara ocitla v úzkých. Po krátké pauze si totiž domácí hráčky vzaly vedení zpět a postupem času jej navyšovaly.

Ačkoliv se soupeřky dokázaly v závěru utkání na chvíli přiblížit na rozdíl tří bodů, zvládla Kara koncovku s přehledem a nikoho nenechala na pochybách, že i po čtvrtém utkání bude stav série vyrovnán. „Po většinu utkání jsme vedli, protože jsme zlepšili hru pod košem. A samozřejmě také střelbu, kdy jsme měli i více pokusů. V závěrečných minutách nepadlo soupeři několik střel, naopak naše střelecká úspěšnost byla v koncovce na dobré úrovni," zhodnotil čtvrtý díl vyrovnané série s Nymburkem domácí kouč Jozef Rešetár.

Nymburk - Trutnov

3. ZÁPAS: Kara Trutnov – Basketball Nymburk 57:59.

V pátečním zápase byl ve hře mečbol a ve vyrovnané partii si jej vybojovaly hráčky Nymburka. Skóre se neustále přelévalo ze strany na stranu, v koncovce ale byl šťastnější hostující tým. „Nešla nám střelba, ani soupeři a tomu také odpovídá nízké skóre," poznamenal k bodově nízkému výsledku Rešetár.

5. ZÁPAS – pondělí 18.00: Basketball Nymburk – Kara Trutnov.

Za nerozhodného stavu 2:2 tak o držiteli třetí nejcennější medaile rozhodne dnešní pátý zápas. Zkušenosti z podobné bitvy již Kara má. Ve čtvrtfinále za stejné situace uspěla na palubovce brněnského Valosunu.

„V letošním play off už to máme jednou úspěšně vyzkoušené, takže si jedeme pro vítězství, i když samozřejmě respektujeme sílu soupeře," potvrzuje odhodlání svých svěřenkyň i realizačního týmu trutnovský kouč Jozef Rešetár.