Ve 13. kole Ženské basketbalové ligy se z východočeských týmů představí v domácím prostředí pouze hradecké lvice.

Ženská basketbalová liga

SO 16.00: Sokol Hradec Králové (7. místo, 18 bodů) – ZVVZ USK Praha (1. místo, 26 bodů). Od 5. listopadu rdousí hradecké lvice jednoho soupeře za druhým. Naposledy se tak stalo před týdnem v Karlových Varech, kde rozsápaly domácí Lokomotivu drtivým rozdílem čtyřiatřiceti bodů 94:60. V sobotu však skvostná šňůra čtyř ligových výher s největší pravděpodobností skončí. V hale na Eliščině nábřeží se představí nejsilnější tuzemský klub a účastník Euroligy ZVVZ USK Praha. ,,Jestli je škoda, že narazíme na takto silného soupeře a skončí naše vítězná série? Takhle to vůbec neberu. Naopak. Měl by to pro nás být svým způsobem psychický oddech. Nemusíme řešit, jestli se někomu bude či nebude dařit. Budeme bojovat a uvidí se,“ pronesla trenérka Romana Ptáčková. Hradec se tabulkou drápe vzhůru, na pátou Slovanku ztrácí už pouhý bod. ,,Atmosféra v kabině je opravdu dobrá. V předešlých duelech jsme splnily, co jsme si předsevzaly.“ První vzájemný duel skončil pro lvice drtivou porážkou 113:39. Trenérka věří, že tentokrát se něco podobného opakovat nebude. ,,To, co jsme na USK předvedly ve druhém poločase, bylo fakt něco šíleného. Teď jsme v úplně jiném rozpoložení. Věřím, že se to na výkonu odrazí a uhrajeme mnohem lepší výsledek.“ USK ve středečním euroligovém souboji zdolal Bourges 73:69. ,,Samozřejmě jsem to sledovala. Francouzský tým Pražanky pěkně potrápil. My se s Bourges srovnávat nemůžeme. Nějakou taktiku v hlavě samozřejmě mám. Ráda bych, aby holky odvedly maximum,“ řekla Ptáčková. Na marodce je dlouhodobě zraněná Pochobradská, otazník visí nad Věchtovou (kotník).

SO 17.00: BK Strakonice (6. místo, 18 bodů) – Kara Trutnov (4. místo, 21 bodů). Potvrdit skvělou formu z posledních zápasů vyrazí basketbalistky trutnovské Kary i na palubovku Strakonic. Ve druhém kole však soupeře v domácím prostředí porazily jen rozdílem pěti bodů a právě tento duel by měl být pro svěřenkyně kouče Martina Petrovického dostatečným varováním. Domácí se v soutěži prezentují kvalitními výkony a odměnou jim je velmi slušné umístění. Ve vlastní hale ztratily pouhá dvě ze sedmi utkání. „Kvalitu soupeře uznáváme, stále však platí, že jdeme zápas od zápasu a rádi bychom uspěli i v sobotu,“ prohlásil před náročným soubojem trenér Kary Martin Petrovický.

Ten se může obávat jen ubívajících sil svých svěřenkyň, jejichž program je opravdu nabitý. Již několik týdnů hrají stylem středa – sobota – středa, výhodou však jsou úspěšné výsledky. Ten poslední přišel před dvěma dny, kdy Trutnov zvítězil i v pátém utkání Středoevropské ligy, když si doma poradil s brněnským Valosunem.

NE 17.30: BK Loko Karlovy Vary (9. místo, 15 bodů) – BK Pliska Studánka Pardubice (11. místo, 13 bodů). Pardubické basketbalistky se vzpamatovávají z facky od Valosunu, který s nimi před utkáním sousedil v tabulce.

„Utkání nám otevřelo oči. Mysleli jsme, že se soupeřem sehrajeme vyrovnané střetnutí a my prohrajeme o třicet. Od druhé čtvrtiny spadlo Brnu do koše téměř vše. Zatímco naše holky se neskutečně trápily ve střelbě. Říkal jsem si: To snad není možné. Valosun přijede poprvé do naší nové haly a nahází nám devadesát bodů. My jsme v ní doma a nedáme nic,“ kroutil po utkání hlavou pardubický trenér Roman Chocholouš.

V Karlových Varech může Studánka jen překvapit. A byla by to senzace, protože tohoto protivníka ještě neporazila.

„Nevím, čím to je, ale v loňské sezoně jsme sehráli čtyři fakt hrozná utkání a všechna proti Varům. V té letošní to doma nebylo o moc jiné. Každopádně oproti utkání s Valosunem musíme zagresivnit naší hru,“ má jasno Roman Chocholouš.

(kp, to, zz)