Sobota 16.00: Sokol Hradec Králové (3. místo) – Valosun KP Brno (4. místo). „Lvicím" se dvakrát za sebou vydařila koncovka dramatického venkovního zápasu. Před týdnem v sobotu zvítězily v ligovém utkání ve Strakonicích 102:97 po prodloužení, o dva dny později pak v další těžké bitvě, tentokrát pohárové, uspěly v Nymburku 73:66.

Dnes se Východočešky představí před vlastními fanoušky. Sokem jim bude dobře známý Valosun. S ním v základní části loňské sezony prohrály všechna čtyři utkání, avšak v boji o bronzové medaile ho přemohly 3:2 na zápasy.

Valosun si letos dělá zálusk na nějakou z medailí. Jeho tým je v letošním ročníku ještě silnější než vloni, neboť se posílil zejména o Veroniku Vlkovou.

Pro Hradec jsou Brňanky neoblíbeným soupeřem, ale svěřenkyně trenérky Ptáčkové jsou v herní pohodě, což budou chtít využít.

Jeden z magnetů kola by měl přilákat do hlediště haly na Eliščině nábřeží početnou návštěvu. Ta by měla být svědkem další napínavé partie.

Sobota 17.30: Kara Trutnov (7. místo) – BLK Slavia Praha (6. místo). Velice pikantní souboj čeká dnes na basketbalistky Trutnova. Do sportovní haly při ZŠ Komenského přijede tým, s nímž v loňské sezoně Kara odehrála značně vypjaté bitvy. Vše odstartovalo sehráním duelu, jehož termín chtěl pražský klub změnit kvůli marodce. Nakonec původní den utkání zůstal v platnosti a Slavia za rozhodnutého stavu ze souboje odstoupila pro malý počet hráček.

Už odveta v trutnovském prostředí dala znát menší nervozitu, na rok staré záležitosti by ale hlavně trutnovský oddíl rád zapomenul. „Je to minulost. Hlavní je, abychom si proti Slavii všímaly jen hry, a ne ostatních vlivů. Bude to jistě vyrovnaný zápas, my ale hrajeme doma, fanoušci nám pomůžou a chceme vyhrát," podotkla v předzápasovém rozhovoru dosavadní nejlepší střelkyně podkrkonošského klubu Andrea Ovsíková.

Při sobotním utkání lze očekávat vysokou návštěvu a s ní i skvělou kulisu.