Středeční podvečer byl z pohledu východočeských basketbalistek doma bodově plodný a hlavně výsledkově úspěšný.

Hradecké „lvice“ ve 3. kole ŽBL rozsápaly strakonický celek U19 Chance rozdílem padesáti bodů 104:54 a trutnovská Lokomotiva přestřílela o šestnáct bodů mladoboleslavskou Slovanku 86:70.Podruhé hrály doma a podruhé nastřílely přes sto bodů. Jak je v týmu „lvic“ pokoření magické hranice oceněno? „Kdo vsítí stý bod, musí napéct pro celý kolektiv,“ prozrazuje rozehrávačka Kateřina Zavázalová, která toho v loňské sezoně po zranění moc neodehrála, ale teď se dostává do slušné formy. „Prošla jsem celou přípravou a cítím se dobře. Doufám, se tak půjde dál a třeba i líp,“ řekla autorka šestnácti bodů.

V sobotu hradecký celek zajíždí do Karlových Varů, kde mu bude od 14 hodin soupeřem silný Nymburk. „Bude to strašně těžký zápas, ale výhra je reálná,“ přála by si Zavázalová.

Výborné utkání přivedly k výhře nad Slovankou MB (86:70) basketbalistky BK Loko Trutnov. Zápas byl dlouho velice vyrovnaný, domácí tým prohrál první poločas 35:37. O vítězství Lokomotiva rozhodla ve třetí čtvrtině, kdy šel její výkon nahoru a získala rozhodující náskok.

„Věděl jsem, že to nebude nic jednoduchého, i když Slovanka nemá letos takovou kvalitu, jakou měla v loňské sezoně. Zápasy s ní jsou vždycky hodně vyrovnané a vyhecované,“ připustil trenér BK Loko Trutnov Michal Martišek, který absolvoval na trutnovské lavičce domácí premiéru.

Klíčová pasáž utkání přišla ve třetí čtvrtině, v níž se Lokomotiva rychle dostala z mírného manka a narůstající herní převahu, podpořenou úspěšnou obranou a rychlými akcemi, využila k rozhodujícímu náskoku (54:43 ve 28. minutě).

„Jsem rád, že balvan z dosažení prvního vítězství máme úspěšně za sebou,“ dodal Martišek.