Výhrou o deset bodů (76:66) vstoupily do série o bronz basketbalistky Hradce Králové, které v úterý v domácím prostředí zdolaly rivala z Trutnova. I druhý duel přinesl dramatický souboj s tím, že ve středu měly lepší závěr utkání hráčky Kary a po výhře 73:66 vyrovnaly sérii o třetí příčku v Ženské lize na 1:1. Třetí zápas se hraje v sobotu v Trutnově.

1. zápas: Sokol Hradec Králové – Kara Trutnov 76:66

Úvodní utkání nabídlo vyrovnanou řež, v níž si žádný tým nic nedaroval.

„Ani trochu nás nepřekvapilo, že to byla dlouho takhle těsná bitva," prohlásila hradecká trenérka Romana Ptáčková. „Všechny letošní zápasy s Trutnovem byly hodně vyrovnané, jestli si nějaký z týmů získal větší náskok, tak až na konci a přesně tak to vypadalo i teď," dodala Ptáčková.

Družstva se střídala ve vedení až do závěrečné pětiminutovky. Teprve v té dokázal Hradec odskočit a hostujícímu celku již nedovolil odpověď. Velkou zásluhu na tom měly úspěšné tříbodové pokusy „lvic". „Důležité bylo i to, že jsme dokázaly udržet s Trutnovem krok v doskocích. Klíčovým momentem se pak stala vydařená poslední část a úspěšnost při střelbě za tři body," vypálila zásadní momenty utkání Ptáčková.

Domácí hráčky použily svou velkou zbraň, precizní střelbu z dálky, vždy v tu nejvhodnější dobu a právě v této disciplíně soupeře převýšily.

„Máme několik skvělých střelkyň z perimetru. Je to zbraň, o kterou se opíráme celý rok. Samozřejmě že jde o docela riskantní věc, takže v určitých fázích zápasu taktiku měnit musíme. Ale při střelbě za tři body si prostě věříme," komentovala úspěšné pokusy z dálky Romana Ptáčková.

„Věděli jsme, že na trojky budou hrát, přesto se nám je nepodařilo ubránit. Musíme se na to soustředit, aby nás to zbytečně nestálo další zápas," uvědomoval si trutnovský lodivod Martin Petrovický.

Jeho tým v úterý rozhodně neodehrál špatnou partii, ve hře byl soupeřkám minimálně vyrovnaným sokem. V době, kdy se lámal chleba, ale nevyužil možností zvýšit kolikrát slušný náskok. „Myslím, že šance vzdálit se Hradci byla, ale pak jsme dostali hloupé koše po individuálních chybách, kdy jsme buď nedoskočili v obraně, nebo jsme nechali soupeře střílet z dlouhé vzdálenosti," litoval Petrovický.

Čeho litovat nemusel, to byla úžasná, až elektrizující, atmosféra v hale. O ní se podělily oba fanouškovské tábory a lze se jen těšit na pokračování regionem vysněné série.

2. zápas: Sokol Hradec Králové – Kara Trutnov 66:73

Tentokrát začátek zápasu vyšel lépe Kaře, která si udržovala vedení. Ještě do přestávky „lvice" průběh zápasu otočily a do závěrečné čtvrtiny šly s náskokem osmi bodů (57:49). Jenže závěr jim oproti úternímu duelu nevyšel. Ještě čtyři minuty před koncem vedly 64:59, ale Trutnov mocným finišem urval vítězství.

„Tentokrát jsme lépe zvládly koncovku, a to díky zlepšené obraně. Oboustranně to byl  špičkový ligový zápas v parádní atmosféře," uvedl po druhém utkání manažer trutnovského týmu  Jan Braun.

Zápasy o 3. místo
1. zápas – úterý 23. dubna: Hradec Králové – Trutnov 76:66
2. zápas – středa 24. dubna: Hradec Králové – Trutnov 66:73
3. zápas – sobota 27. dubna 17.30: Trutnov – Hradec Králové

Případný 4. zápas: neděle 28. dubna v Trutnově (16.30)
Případný 5. zápas: středa 1. května v Hradci (18.30)