Zápasy 15. kola o víkendu pokračuje Ženská basketbalová liga.

Ženská basketbalová liga

Sobota 16.00: Sokol Hradec Králové (7. místo, 21 bod) – VŠ Praha (4. místo, 25 bodů). Hradecké lvice hodlají opět rdousit. Kromě očekávané porážky s USK, největším favoritem soutěže, totiž nastřádaly z posledních šesti kol pět výher a dnes se pokusí navléci další vítězný korálek. Motivace je vskutku velká, vždyť dres rivalek poprvé oblékne hradecká odchovankyně Kateřina Bartoňová. ,,I tímto faktem by měl zápas dostat pořádné grády,“ přitakává trenérka Romana Ptáčková. VŠ Praha figurují momentálně na čtvrté příčce, což je další pořádná výzva. Hradec navíc soupeři v prvním vzájemném duelu podlehl rozdílem jedenácti bodů (85:74). ,,Máme jim co vracet, to je jasné. Rozhodnou souboje pod košem,“ je přesvědčena Ptáčková.

Sobota 17.30: Kara Trutnov (3. místo, 25 bodů) – Valosun Brno (10. místo, 16 bodů). Zdánlivě povinné vítězství mají v plánu basketbalistky Trutnova. Do jejich haly přijede „strašák“ loňského play off. Právě brněnský Valosun na jaře ukončil mnohaleté působení Kary na medailových pozicích nejvyšší domácí soutěže. V nynějším ročníku je však tým z moravské metropole jen stínem rok starého celku. Svěřenkyně kouče Petrovického Valosun potkají v sezoně již počtvrté. Jednou v lize a hned dvakrát v mezinárodní soutěži CEWL dokázaly s tímto sokem vyhrát. Porazit jeden tým hned čtyřikrát v tak krátkém časovém horizontu, to však bývá často velice obtížné. Soupeři se dobře znají, a tak by mohl být duel i nebývale taktickou bitvou. „Určitě nás nečeká nic lehkého. Družstvu se ale daří, vezeme se na vítězné vlně a neradi bychom si podzimní část zkazili jakýmkoliv zaváháním,“ dal kouč Kary Martin Petrovický jasně najevo, kolik jeho tým plánuje vydolovat bodů ze dvou posledních domácích duelů v kalendářním roce 2011.

Neděle 17.30: Slovanka MB (6. místo, 21 bod) – BK Pliska Studánka Pardubice (11. místo, 15 bodů). Pardubické basketbalistky mají za sebou domácí očistec s USK Praha, se kterým prohrály o šedesát bodů. Teď už snad nemůže přijít větší výprask. A rozhodně se nečeká v Mladé Boleslavi.

„Škoda, že po vyrovnané bitvě v Karlových Varech na nás čekal účastník Euroligy, který je momentálně celkem v laufu. Každopádně se v neděli pokusíme navázat na předchozí venkovní zápas, ale s jedním rozdílem. Nesmí nám utéct začátek. Pokud se od úvodu udržíme na čtyřech pěti bodech, sok by mohl znervóznět,“ přemítá pardubický kouč Roman Chocholouš.

Jeho tým sehrál v minulé sezoně na Slovance poměrně vyrovnané duely.

„Je pravda, že to nebyly žádné dardy. Trochu mě zaskočilo, že jí dal Hradec o dvacet. Ale mám zprávy, že Nezdařilová byla po nemoci a Šípovou trápily bolesti v koleni,“ řekl Chocholouš.

(kp, to, zz)