Ženská basketbalová liga

Excelsior Ženská basketbalová liga pokračuje desátým kolem. Nejsnadnější cestu k výhře by měly mít ,,lvice“ z Hradce Králové které zajíždí na palubovku matného DSK Basketball.

V jiné roli bude trutnovská Kara, jež přivítá účastníka Euroligy Frisco Brno. Pardubická Studánka, která stále čeká na první vítězství, se představí ve Strakonicích.

SO 17.00: DSK Basketball (11. místo, 10 bodů) – TJ Sokol Hradec Králové (9. místo, 12 bodů). Pražanky jsou společně s Pardubicemi jedinými celky v ŽBL, které ještě neochutnaly pocit z vítězství. Na premiérový úspěch čekají již deset kol, skoro dva měsíce. Pro Hradečanky by měla být výhra nad družstvem Karlína povinností.

„Ale tak to neberu,“ brání se nálepce velkého favorita hradecká trenérka Romana Ptáčková. „My chceme předvést dobrý výkon, stejně jako minule proti Strakonicím. Rozhodně nesmíme nic podcenit,“ varuje Ptáčková.

Karlín v týdnu přivedl do svého kádru dvě Američanky, umístění na spodku tabulky není vedení lhostejné. „Soupeř má výškovou převahu, my jsme zase pohyblivější a toho bychom chtěly využít,“ říká hradecká trenérka.

SO 17.00: BK Czech coal Aldast Strakonice (6. místo, 13 bodů) – BK Pliska Studánka Pardubice (12. místo, 9 bodů). Studánka stále čeká na vítězství, ovšem druhý poločas proti Trutnovu naznačil, že pardubický tým nehraje až tak špatně. Navíc Strakonice by mohly být nalomené prohrou v Hradci Králové.

„Chtěli bychom navázat na třetí a především čtvrtou čvrtinu v utkání s Trutnovem. Pokud se nám to podaří, mohlo by se jednat o vyrovnaný zápas. V posledním utkání jsme vydrželi se silami až do konce a podařilo se nám po přestávce eliminovat trojkovou střelbu soupeře,“ připomíná pardubický kouč Roman Chocholouš, který se vyjadřil také na adresu strakonického družstva.

„Podle mého názoru jsou o něco slabší než v loňské sezoně. Odchodem Reisingerové a Johnové ztratily Strakonice velkou útočnou sílu. Ale pozor, jsou tam Křížová, Uhrová nebo Mračnová.“

SO 20.00: Kara Trutnov (4. místo, 16 bodů) – Frisco Brno (2. místo, 18 bodů). Hráčky Kary prožívají úspěšný podzim. Ač na rozdíl od spousty soupeřů bojují na třech frontách, udržují si kvalitní formu, kterou přenášejí do mistrovských utkání. Svěřenkyně trenéra Martina Petrovického ve středu porazily ve Středoevropské lize rumunské Satu Mare a s bojovnou náladou vyrukují i na favorita z Brna. „Jdeme zápas od zápasu, a pokud se při utkání sejde několik faktorů, pokusíme se soupeře překvapit,“ slibuje fanouškům zkušený kouč Trutnova Martin Petrovický.

(šp, zz, to)