Do Trutnova dorazí protivník z kategorie velmi těžkých – třetí Valosun Brno. Hradecké „lvice" budou v souboji se Strakonicemi v roli favoritek.

Sobota 16.00: TJ Sokol Hradec Králové (2. místo, 13 výher – 2 porážky) – SEV-EN Strakonice (8. místo, 6 výher – 9 porážek).

„Lvicím" se v letošní sezoně daří možná až nad očekávání. „Je to tím, že máme skvělý tým. Ke každému utkání přistupujeme poctivě a bojujeme od začátku až do konce," říká hradecká pivotka Kateřina Křížová.

Východočešky po dvoutýdenní zápasové pauze přivítají Strakonice, které v prvním vzájemném měření sil této sezony na jihu Čech porazily po velkém dramatu v prodloužení. „Byl to takový bláznivý duel s dobrým koncem pro nás," vzpomíná Křížová, jež ve Strakonicích dříve působila.

Podkošová hráčka „lvic" upozorňuje v dresu soupeřek především na elitní americkou střelkyni Marissu Kastanekovou. „Pozor si musíme dát nejen na ni, ale i na ostatní hráčky. Jihočeský tým je velmi nevyzpytatelný. Musíme se soustředit na náš výkon a potvrdit roli favoritek," má jasno Kateřina Křížová.

Sobota 17.30: BK Kara Trutnov (6. místo, 9 výher – 6 porážek) – Valosun KP Brno (3. místo, 12 výher – 3 porážky).

Až o 11 bodů vedly basketbalistky trutnovské Kary v listopadu loňského roku na palubovce brněnského Valosunu. Přesto jim na konci duely zůstaly oči pro pláč, když zápas ztratily výsledkem 72:77. Nyní je na programu odveta.

Oba celky se v letošním ročníku nejvyšší domácí soutěže potkávají s kvalitní formou. Oba si zajistily právo postupu do pohárového Final Six a nyní se perou o co nejvýhodnější pozice pro blížící se vyřazovací boje. Favoritem dnešního klání budou hosté, jimž v tabulce ŽBL aktuálně patří třetí příčka. Zda ji ale Valosun udrží, ukáže až samotný duel.

„V Brně jsme nebyli daleko úspěchu, doma bychom rádi využili podpory našich skvělých příznivců a poprali se proti kvalitnímu soupeři o co nejlepší výsledek," pozval diváky do hlediště manažer Kary Jan Braun.