Jestli někdo věřil, že „lvice“ přejdou přes silný Nymburk, čtvrtý tým po základní části, po třech zápasech, pak to byl ten největší optimista. Ale stalo se. Hradecké hráčky ve čtvrtfinále Ženské basketbalové ligy vyřadily svého soka tím nejrychlejším možným způsobem 3:0 na zápasy. A to musely dvakrát cestovat na horkou nymburskou palubovku.

Rozhodující třetí bod Východočešky přidaly ve středu večer právě na půdě sokyň, kde zvítězily 76:71. „Bylo těžké nastoupit do zápasu znovu stoprocentně koncentrovaně, jelikož jsme ve druhém utkání série vyhrály velkým rozdílem (91:51). Na začátku to vypadalo na jednoduchý duel, ale Nymburk se nevzdal, snažil se dotahovat,“ uvedla Klára Marečková, pivotka hradeckých „lvic“.

„V první půli se hrál hezký, uvolněný a útočný basket. Ve druhé bylo vidět, hlavně na našich hráčkách, že jde do tuhého. Trochu znervózněly. Soupeř se začal přibližovat a dostal se až na jednobodový rozdíl,“ konstatovala královéhradecká trenérka Romana Ptáčková.

Více však už její svěřenkyně soupeřkám nepovolily, závěr zvládly a mohly se radovat ze zaslouženého postupu do semifinále, kde vyzvou favorizovaný USK Praha. Tato série začne 27. března v pražské hale Královka.

Ilustrační foto
Vyhnout se baráži? Šance je mizivá