Rozhodnuto bylo již do přestávky, kdy si svěřenkyně trenérky Romany Ptáčkové vybudovaly luxusní pětadvacetibodový náskok.

„Jsem strašně ráda, jak jsme zachytily začátek zápasu. Ten právě ukázal, v čem bude naše síla. Pak bylo důležité udržet koncentraci, což se nám podařilo, proto jsme vyhrály takovým rozdílem," vrátila se na klubovém webu k vysoké výhře Lenka Pazderová, se šestnácti body nejlepší hradecká střelkyně tohoto duelu.

„Strojařky" skvěle odstartovaly sezonu a jsou zatím stoprocentní. „Je super, že to máme takhle rozehráno. Nechtěla bych to ale nějak zakřiknout, musíme to potvrdit v dalších zápasech, kde nás prověří silnější soupeři," dodala Pazderová.

Kvalitnější protivník přijde již o víkendu, v neděli od 14 hodin se totiž Hradec Králové představí na palubovce brněnského KP.

Trutnov má první výhru. V sobotu přijedou Vary

Trutnov - Úvodního vítězství v nové sezoně dosáhly ve středu basketbalistky Lokomotivy Trutnov. Tým trenéra Petr Kapitulčina dokázal uspět na palubovce mladoboleslavské Slovanky. Domácí celek měl sice lepší start do utkání, od druhé čtvrtiny ale zápas měla plně v moci Lokomotiva. „V prvním poločase jsme dali dvanáct bodů z rychlých protiútoků, soupeř přitom žádný. To nám hodně pomohlo. Podstatné bylo, že jsme ve druhém poločase Slovanku ani jednou nepustili do vedení. Dařilo se nám trefovat se za tři body, proměňovat trestné hody, to byly ve spojení s rychlými protiútoky hlavní aspekty úspěchu," hodnotil duel trutnovský lodivod.

Již tuto sobotu čeká trutnovské hráčky domácí bitva s karlovarskou jmenovkyní. „Vítězství z Mladé Boleslavi je pro nás hodně důležité, pokud bychom ještě z následujících tří zápasů s BK Karlovy Vary, ve Strakonicích a s nováčkem MK Technic Brno dokázali vytěžit další a měli ze čtyř utkání tři vítězství, byl bych maximálně spokojen," dodal Kapitulčin.

Sobotní „derby Lokád" ve sportovní hale Komenského odstartuje v 17 hodin.