O víkendu je na programu předposlední kolo nadstavbové části.

Skupina A1 - SO 16.00: Sokol Hradec Králové (5. místo, 47 bodů) – ZVVZ USK Praha (1. místo, 60 bodů). Lvice se  postaraly o velké překvapení, když smetly favorizované Frisco Brno 71:52. ,,Předpokládat, že se nám to povede tak výrazným rozdílem, by před zápasem byla trochu naivita,“ říká na rovinu trenérka Romana Ptáčková.

,,Určitě bych ale důvody našeho úspěchu nehledala ve slabší formě soupeře. Po herní stránce jsme zkrátka byly lepší, holky do toho daly mnohem více agresivity a hlavně více bojovaly,“ přidává neoddiskutovatelné argumenty. Nejlepší hráčkou utkání byla jednoznačně Lenka Bartáková, autorka pětadvaceti bodů. ,,Zahrála výborně. Je dobře, že před play off její forma roste. Když se daří střední rozehrávačce, většinou to pak šlape celému týmu,“ říká Ptáčková.

Do konce nadstavbové části zbývají dvě kola. Lvice jsou zatím páté, ale pokusí se zaútočit na čtvrtou příčku. ,,V sobotu proti USK dostanou příležitost hráčky, které nejsou tolik vytížené. Ve středu pak vrhneme všechny síly do duelu v Trutnově. Chceme tam vyhrát,“ nezastírá touhu po skolení krajského rivala.

SO 14.30: VŠ Praha (3. místo, 48 bodů) – Kara Trutnov (3. místo, 48 bodů). Družstvo Kary se nadále trápí s rozsáhlou marodkou. Ke Komžíkové, Mišurové, Novákové a Kozumplíkové přibyla před utkáním s USK Praha i Mervínská, jež si na úterním tréninku zlomila nohu. Výsledek 53:98 tak v Podkrkonoší nakonec brali jako úspěch. „Myslím, že jsme zápas odehráli se ctí. Nedovedu si představit, že bychom pro to mohli, v tomhle rozložení, udělat ještě něco extra víc,“ chválil tým trutnovský trenér Martin Petrovický

Do konce nadstavbové části zbývá sehrát dvě kola. A pokud chce Kara udržet třetí příčku, musí vyhrát buď zítra v Praze nebo ve středu doma v derby s Hradcem Králové.

Skupina A2 - NE 20.00: DSK Karlín (6. místo, 31 bod) – BK Pliska Studánka Pardubice (5. místo, 34 body). Pardubické hráčky sehrály smolný zápas s Karlovými Vary. Bodů v něm bylo jako šafránu (48:49). Ještě tři a půl minuty před koncem vedly domácí basketbalistky 46:41. Studánka měla vše ve svých rukou. Jenže Pavlasová padesát čtyři vteřin před závěrečným klaksonem neproměnila ani jeden trestný hod a dva pokusy Petráskové už obroučkou nepropadly.

V neděli večer bude Pliska bojovat na palubovce posledního Karlína.