Lvicím vůbec nevyšel začátek zápasu, poprvé trefily koš až po čtyřech minutách. Slávistky pálily o poznání přesněji a v úvodu vedly 13:2, první čtvrtinu ovládly v poměru 19:6. Domácí Sokol se postupně střelecky zlepšil a do poločasu se hradeckému týmu podařilo náskok soupeře stáhnout na rozdíl pěti bodů (23:28). A po přestávce se dotáhly na dostřel (32:34), jenže pak se na chvíli bodově zasekly a pražský soupeř si vytvořil drobný náskok, který udržel až do konce.

Výsledky ŽBL - 5. kolo: Sokol Nilfisk Hradec Králové – BLK Slavia Praha 54:64 (6:19, 23:28, 43:49), Lokomotiva Trutnov – U19 Chance Strakonice 84:59, Ostrava – Teamstore Brno 80:86, USK Praha – Nymburk 95:51, Slovanka MB – Žabiny Brno 60:66.

Vítězem 128. Velké pardubické s Českou pojišťovnou na dostihovém závodišti v Pardubicích se stal  Jan Faltejsek na Tzigane du Berlais.