V sobotu již Hradec čeká další utkání nejvyšší domácí soutěže, v němž se od 17 hodin představí na půdě úřadujících mistryň z USK Praha. Ve středu 26. března od 18.30 hodin Východočešky zakončí nadstavbu domácím duelem s brněnským Imosem.

Přátelské utkání: Sokol Hradec Králové – MBK Ružomberok 61:68 (27:29). Sestava a body Hradce: Kuthanová 16, Hartigová 15, Pochobradská 7, Zavázalová 7, Rosenbaumová 6, Stará 6, Mišurová 3, G. Andělová 1, Samková, A. Andělová, Hrušková.

Romana Ptáčková, trenérka Sokola Hradec Králové: „Máme za sebou velmi těžký zápas. Hned v úvodu nás zaskočilo obrovské nasazení soupeře. Důraz v osobních soubojích a výborná obrana byly u Ružomberoku na vysoké úrovni. Byl to víc boj, pohledných akcí a košů diváci v první půli moc neviděli. Ve třetí části se hostující hráčky po sérii našich hrubých chyb utrhly na deset bodů. I když jsme se během utkání snažily soupeřkám vyrovnat ve všech činnostech, dlouho to nikam nevedlo. Až v závěru nám tam konečně začaly padat střely z dlouhé vzdálenosti. Necelou minutu před koncem nám svitla naděje, když Kuthanová košem s faulem a proměněným trestným hodem snížila na čtyřbodový rozdíl. Poté G. Andělová vybojovala v obraně míč a byla nesportovně faulována. Proměnila však pouze jeden trestný hod a následný útok z poloviny hřiště jsme nedokázaly úspěšně zakončit. Sice jsme ještě v obraně znovu vybojovaly míč, ale dlouhý pas Zavázalové soupeř zachytil a utkání si už pohlídal. Příležitost dostalo všech jedenáct hráček. Pod košem hodně chyběla Křížová, která by v soubojích byla určitě platná. Musím přiznat, že v takovém nasazení se utkání Ženské basketbalové ligy nehrají. Temperament slovenských i zahraničních hráček byl nepřehlédnutelný. Pro nás to byla skvělá konfrontace a odhalení našich nedostatků."   (lun, pt)